Інвестори незацікавлені в купівлі землі на Одещині через високу ціну та посуху

11 месяцев назад 0
  • На Одещині ринок землі є неактуальним
  • Інвестори незацікавлені в купівлі землі через високу ціну та посуху

Від старту ринку землі в Україні Одещина займає останні позиції серед інших областей за продажем сільгоспземлі. Про це розповіла директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова, передає Суспільне.

Посадовиця переконана, що ринок та продаж землі не є актуальним для Одещини, а інвесторам нецікаво займатись землеробством через посуху.

«Для Одещини ця тема неактуальна, абсолютно. По об'єму продажу землі Одещина знаходиться на останніх місцях. Тому що в нас постійні посухи й інвесторам нецікаво займатися землеробством в Одеському регіоні. Тому в нас продаж відбувається дуже повільно й ми знаходимося майже на останньому місці в Україні», — пояснила Алла Стоянова.

Як зазначила Алла Стоянова, середня ціна за гектар сільськогосподарської землі в Одеській області, де посушливий клімат — понад 31 тис. грн. В інших областях, де опади кращі — 26-28 тис. грн.

«Наприклад, всі знають, що в Вінниці одна з найвищих врожайностей по Україні. Але там нормативно-грошова оцінка 27,18 тис. грн. Запорізька область, там де опадів в рази чотири більше ніж на Одещині — 25 тис. грн нормативно-грошова оцінка за гектар. Львівська область — 21,5 тис. грн», — пояснила керівниця.

Алла Стоянова вважає, що якщо війна триватиме довше, ніж до весни 2023 року, то Україні необхідно відтермінувати норми з доступу до ринку землі юридичним особам, які наберуть чинності у 2024 р.

«Одещина має угоди на 8 тисяч 362 га землі. Якщо ви помножите середню оцінку в 35-40 тисяч гривень, то ви отримаєте скільки коштів отримав наш регіон. Це не гроші, які отримала область, а це сума на яку відбулися правочини. Бо область від цього отримає лише податок. Гроші отримують власники, хто продає цю землю. Це близько 300 мільйонів обігу», — стверджує керівниця департаменту.

Нагадаємо, в Раді вже зареєстровано законопроєкт №8295 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо продовження терміну дії обмежень у сфері купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення». Ним пропонується внести зміни до перехідних положень Земельного кодексу та визначити, що Юридичні особи набувають право на купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення відповідно до цього пункту з 1 січня 2029 року.

  • В Україні запровадили нову форму податкової декларації з плати за землю
  • Виконавчі органи громад самостійно визначатимуть шкоду за неправомірне використання землі