Жнива 2022: як безпечно зібрати врожай на замінованих полях

11 месяцев назад 0

Нову технологію з розмінування полів презентували у Вінницькому національному технічному університеті. Про це пише golos.com.

Як зазначається, вона поєднує у собі комплекс засобів — безпілотник, навігацію і трактор із міношукачем. 

В університеті зазначають, що новизна — у поєднанні названих засобів для пошуку, виявлення та маркування вибухонебезпечних предметів.

«Наша область аграрна, але нині хліборобам потрібні не лише плуги й борони, а й міношукачі. Тому науковці взялися за розробки, яких потребує нинішня ситуація, спричинена війною. російські агресори засівають наші поля мінами. Маємо випадки загибелі аграріїв під час роботи, тому гостро постає питання безпеки в полі. Наш винахід дасть можливість виявляти вибухонебезпечні предмети», — зазначив ректор Вінницького національного технічного університету Віктор Біліченко.

Керівник вишу уточнив, що технічна новинка створена завдяки співпраці в рамках тристороннього меморандуму. Навчальний заклад підписав документ з Вінницькою обласною радою і Центром точного землеробства — ТОВ «Френдт» у листопаді 2021 р.

Посадовець зазначив, що вінницька технологія пошуку мін на полях особливо стане у пригоді на деокупованих територіях.

Нагадаємо, наприкінці квітня на Київщині розпочався перший етап гуманітарного розмінування полів в рамках проєкту компанії Feodal — Military.feodal.online.

Деталі про процес розмінування ми розповідали тут, а заявку на розмінування полів можна залишити за посиланням.

Деталі щодо співпраці можна дізнатися за тел.: +38 (067) 10-20-106.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.