Кабмін змінив порядок виплат грошової допомоги для ВПО

3 месяца назад 0

Кабмін 21 листопада провів засідання. Міністри змінили порядок виплат грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

В уряді повідомили, що тепер переселенці, які деякий час проживали за кордоном та вперше оформляють виплати, можуть звертатися за допомогою через 15 днів після повернення в Україну.

Переселенці, які раніше отримували фінансову підтримку, при повторному переміщенні через оголошену обов'язкову евакуацію після 1 серпня 2023 року, зможуть знову оформити допомогу. Вони передбачені для них ще протягом шести місяців. Однак особи мають бути включені до списків евакуйованих, які затверджені обласними військовими адміністраціями. Якщо евакуація проводилася самостійно або за допомогою волонтерів, необхідно повідомити про це ОВА.

ВПО отримуватимуть грошову допомогу протягом трьох місяців після завершення бойових дій або тимчасової окупації у населених пунктах, з яких вони приїхали. Раніше виплати припиняли виплачувати наступного місяця.

Безробітні українці працездатного віку протягом трьох місяців з дня призначення виплат ВПО мають працевлаштуватися. Можна знайти роботу, зареєструватись як фізична особа-підприємець, подати заявку на отримання ваучера або гранту для навчання. Також є можливість зареєструватися у центрі зайнятості та отримати статус безробітного.

Постанова також регулює питання оформлення довідки про вступ на облік ВПО. Нормативні зміни розробили за підсумками роботи Координаційного штабу з питань внутрішньо переміщених осіб.

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук прокоментувала зміни:

"Дякую всім, хто приєднався до напрацювання цих нововведень для підтримки наших внутрішніх переселенців. Нам важливо, щоб люди відчували підтримку держави, що вони не залишилися віч-на-віч зі своїми проблемами" .