Курс долара трохи зміниться в середині грудня: банкір назвав сім факторів

10 месяцев назад 0

Цього тижня, 12-18 листопада, готівковий курс долара в Україні продовжуватиме коливатися в межах 40-41 грн. Це трохи вище за середній курс в українських банках тижнем раніше (39,4-40,4 грн), однак різких стрибків на валютному ринку не передбачається, тому що. на стабільність гривні впливає низка факторів.

Такий прогноз у коментарі надав директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко. За його словами, валютний ринок "демонструє ознаки контрольованості та стабільності" вже другий місяць.

Банкір зазначив, що така ситуація виникла через як економічні, так і психологічні чинники. Він перерахував такі:

  • Ефективна робота сил ППО, що мінімізувала наслідки ракетної атаки 5 грудня;
  • Баланс між попитом та пропозицією на готівковий долар. "Певний ризик тривалих блекаутів, непрогнозованість наслідків ракетних ударів, спонукають людей зберегти гривневу готівку", — пояснив фахівець. У тому числі це збільшення "ваги" готівкової гривні на випадок тривалих блекаутів, що тимчасово (до відновлення енергозабезпечення) може дещо знизити курс долара на 2-3%.
  • Контрольовані темпи інфляції, що не перевищують 2-3% на місяць.
  • Збереження облікової ставки на рівні 25%, а також офіційного курсу валют (36,6 грн/дол.).
  • Економність українців напередодні зимових свят.
  • Системна фінансова підтримка країн-партнерів, що допомагає вирішувати бюджетні завдання.
  • Експорт зерна через "зерновий коридор", що посилює бюджет валютою.

Як повідомляв OBOZREVATEL, поки що експерти не бачать причин скуповувати долари. Більш вигідним варіантом фахівці вважають вкладення заощаджень у гривневі ОВДП (облігації внутрішньої державної позики України).