Курс долара у жовтні може повернутися до плаваючого та зрости: прогноз банкіра

5 месяцев назад 0

Курс долара у жовтні може повернутися до плаваючого та зрости. Про це повідомив начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий.

За словами банкіра, у другому місяці осені на валютний ринок в Україні впливатимуть кілька чинників. Це, зокрема, ефективні дії Нацбанку щодо утримання балансу між попитом та пропозицією, а також реалізація стратегії до лібералізації. Але курсовий коридор залишатиметься у встановлених межах.

"Ми припускаємо, що курс коливатиметься в рамках 37,5-40 гривень і 40-43 гривень за долар. Водночас різниця між курсом купівлі та продажу становитиме до 0,3-0,4 гривні. А щоденні коливання не перевищать 0,3-0,5 гривні" , — зазначив аналітик.
Лєсовий вважає, що головною зміною жовтня може стати повернення до плаваючого курсу валют. Ця зміна миттєво вплине на готівковий ринок – курс може зрости на 5%, а потім повернутися у рамки вказаного коридору.

На курс долара також вплине розвиток економіки на тлі позитивних економічних прогнозів: великого бізнесу, зокрема, через участь підприємців у пільговій програмі державного кредитування "5-7-9".

На формування курсу валюти також вплине міжнародна фінансова підтримка України. Лєсовий зазначив, що за останні півроку сума становила понад 49% усіх надходжень до бюджету.

Напередодні нового опалювального сезону різко збільшується ризик пошкодження об'єктів енергетичної системи, очікуються відключення світла. Це відіб'ється на більшості сфер економіки та стане додатковою обставиною, яка вплине на готівковий курс.

"Однак ринок схильний до досить оптимістичних очікувань. Саме тому курсові коливання будуть скоріше у "звичному" діапазоні – 37-38,5 гривні за долар та 40-42 гривні за євро" , — цитує експерта УНІАН.