Медобладнання, капремонти і реконструкції. Уряд виділив додаткову субвенцію громадам Херсонщини

2 года назад 0

З виділених урядом місцевим бюджетам понад 2 млрд грн Херсонщина отримає біля 43 млн грн.

Додаткову субвенцію з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій отримають громади Херсонщини. Таке розпорядження 28 жовтня підписав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Загалом на фінансування важливих для розвитку громад об’єктів інфраструктури в Україні виділено понад 2 млрд грн. Частка з цих коштів перепаде й нашій області.

Левову суму вирішили направити на придбання медичного обладнання та меблів для  обласної клінічної лікарні, медичного пансіонату “Медик” Херсонської облради та інших обласних установ. 2,1 млн грн спрямують на придбання та монтаж лазерного проєктора та цифрового кінопроцесора для комунального підприємства “Кіновідеопрокат” облради.

Найбільші кошти виділили громаді Асканія-Нова — 1,6 млн грн на будівництво універсального спортмайданчика в навчальному закладі, Зеленому Поду — 800 тис. грн на капремонт опалення будівлі Семенівського опорного закладу освіти, Музиківці — 2,1 млн грн на капремонт водогону, Станіславській громаді — 2 млн грн на капремонт частини покрівлі Широкобалківської школи, Чулаківці — 6 млн грн на капремонт електромереж зовнішнього освітлення, Іванівці — 3 млн грн на реконструкцію стадіону “Колос”, Великій Лепетисі — 2 млн грн на закупівлю установки з ямкового ремонту, Новотроїцькому — 1 млн грн на медобладнання, Олешкам — 4 млн грн на капремонт системи опалення місцевої школи №2, Таврійську — 2,5 млн грн на придбання реанімобіля, Генічеську — 2 млн грн на капремонт будівлі корпусу №2 Азовської школи та Херсону — 2 млн грн на розробку проєктно-кошторисної документації для реконструкції парку “Херсонська фортеця”. Майже 2 млн грн отримає Білозерська громада на придбання медобладнання та капремонт пішохідної частини вулиці Свобода,

Значно менші суми отримають інші громади. Зокрема, Каховці виділено 400 тис. грн на обладнання для харчоблоків для місцевих закладів освіти. Можливо, ці кошти, нарешті, спрямують на обладнання харчоблоку для однієї з найбільших шкіл №1, де багато років поспіль узагалі нема їдальні для дітей. 500 тис. грн отримає Нижньосірогозька громада на спортінвентар для шкіл. А ще 200 тис. грн підуть на розробку проєктної документації з благоустрою частини вул. Набережної в Приморському Бехтерської громади.

Вкотре уряд обділив громади Бериславського району: їм традиційно не дістанеться жодної копійки субвенції. Пояснити це можна просто: тривалою відсутністю на 184 окрузі народного депутата. Обраний місцевими виборцями Ігор Колихаєв, як відомо, ще рік тому відмовився від свого мандата заради посади міського голови Херсона.

За інформацією громадянської мережі “Опора”, процес розподілу державної субвенції відбувається в “ручному режимі”, а ключовий вплив на це мають саме народні депутати. Більше того — найбільші кошти отримують виборчі округи тих депутатів, які є лояльними до уряду та підтримують його політику.

Олег БАТУРІН.