Митники Херсонщини відповіли на найпоширеніші запитання

5 лет назад 0

Херсонська митниця ДФС : запитання відповіді   про електронне декларування товарів за принципом «Єдиного-вікна »

Спеціалісти Херсонської митниці ДФС підготували найбільш поширені запитання від суб’єктів зовнішньоекономічних відносин про електронне декларування товарів за принципом «Єдиного-вікна»:

  — Де у  Херсонській  митниці ДФС можна пройти контроль за принципом «єдиного вікна»?

— На теперішній час у зоні діяльності Херсонської митниці ДФС функціонує 17 місць митного оформлення товарів, в яких застосовується порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації, а саме:

Місця, де застосовується принцип «єдиного вікна»:

—   Херсонська митниця ДФС;

—  митний пост «Каховка»;

—  митний пост «Скадовськ», пункт пропуску «Скадовський морський торговельний порт»;

—  митний пост «Херсон-центральний»;

—  ВМО №1 митного поста «Херсон-центральний»;

—  ВМО №2 митного поста « Херсон-центральний», контрольний пункт в`їзду-виїзду «Чонгар»;

—  ВМО №3 митного поста « Херсон-центральний», контрольний пункт в`їзду-виїзду «Каланчак»;

—  ВМО №4 митного поста « Херсон-центральний», контрольний пункт в`їзду-виїзду «Чаплинка»;

—  сектор митного оформлення митного поста «Херсон-центральний»;

—  контрольний пункт в`їзду-виїзду «Новоолексіївка» митного поста «Херсон-центральний»;

—  контрольний пункт в`їзду-виїзду «Вадим» митного поста «Херсон-центральний»;

—  митний пост «Херсон-порт»;

—  пункт пропуску «Херсонський річковий порт» митного поста «Херсон-порт»;

—  ВМО №1 митного поста «Херсон-порт», пункт пропуску «Херсонський морський торговельний порт»;

—  ВМО №2 митного поста «Херсон-порт», пункт пропуску «Аеропорт «Херсон»;

—  контрольний пункт в`їзду-виїзду «Херсон» митного поста «Херсон-порт».

— Чи потрібно звертатися до державних органів для отримання їх відміток на паперових примірниках документів при проходженні товаром відповідного контролю за принципом «єдиного вікна»?

— Ні, не потрібно, оскільки «єдине вікно» ? це єдина електронна система обміну даними, яка дозволяє різним державним службам в автоматичному режимі обмінюватися інформацією про вантаж, який проходить через митний кордон України та про результати проходження ним необхідних видів контролю.

Результати заходів державного контролю за принципом «єдиного вікна» формуються в електронній формі.

Проставлення контролюючими органами на товаросупровідних (товаротранспортних) документах відповідних відміток, печаток та штампів не здійснюється у разі оформлення результатів заходів державного контролю і документів в електронній формі відповідно до Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом "єдиного вікна" з використанням електронних засобів передачі інформації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 р. N 364.

 — Хто визначає, що митне оформлення товару буде проходити за принципом «єдиного вікна»?

— Здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю із застосуванням принципу «єдиного вікна» є обов'язковим у разі електронного декларування товарів підприємствами із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа.

У той же час пунктом 4 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 р. N 364 «Деякі питання реалізації принципу "єдиного вікна" під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» установлено, що до 31 січня 2019 р. рішення про здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю із застосуванням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів приймається підприємством у разі:

ввезення (пересилання) на митну територію України товарів у міжнародних поштових відправленнях або у міжнародних експрес-відправленнях, а також у разі переміщення товарів транзитом;

вивезення за межі митної території України товарів, які перетинають митний кордон іншим, ніж автомобільний, видом транспорту;

декларування товарів в місцях митного оформлення, які перебувають менше 90 днів у переліку місць митного оформлення товарів, в яких застосовується Порядок, затверджений цією постановою.

 При здійсненні яких операцій підприємство може застосовувати принцип «єдиного вікна»?

— Дія поширюється на операції із ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, а також переміщення транзитом товарів, які підлягають митному та іншим видам державного контролю.

— Як підприємством надаються контролюючим органам документи необхідні для проходження державних видів контролю?

— Скановані копії документів, необхідних для завершення відповідного виду державного контролю, разом з електронним повідомленням з електронним цифровим підписом посадової особи підприємства надсилаються до інформаційної системи для здійснення відповідного виду державного контролю до моменту прибуття товарів у місце доставки або після їх прибуття у строки, визначені статтею 95 Митного кодексу України. У разі надання згоди підприємства на передання контролюючому органу відомостей, які зазначені в попередній або періодичній митній декларації (крім відомостей про вартість товарів), копії комерційних рахунків, контрактів, сертифікатів походження не скануються та не передаються в складі електронного повідомлення.

Прес-служба Головного управління

ДФС у Херсонській області


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.