На Херсонщині аграрії допомагають розміновувати поля від снарядів РФ

2 недели назад 0

Деокуповані території Херсонської області засмічені та щільно заміновані російськими снарядами. Аграрії намагаються шукати свої методи вирішення ситуації та допомагають вибухотехнікам розміновувати поля.

Про це в ефірі загальнонаціонального марафону розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

За його словами на сьогодні розмінування однією групою фахівців з чотирьох людей 100 гектарів землі, може займати майже один місяць.

"Це великі території, які потребують швидких рішень. Аграрії, не зважаючи на небезпеку, знаходять свої методи вирішення цих ситуацій. Вони чіпляють на трактори шукачі металу, які також реагують на міни, ставлять сигналки та викликають вибухотехніків", — каже Денис Марчук.

Також Марчук сказав, що на Херсонщині через значні замінування ранні ярі культури засіватися фактично не будуть.

"Є сподівання, що вдасться більше посіяти олійних культур. Зокрема, очікуємо що на кінець квітня, посадять більше соняшнику. Процес нелегкий, не швидкий і потребує фінансування" , — говорить заступник голови аграрної ради.

Що відомо

  • Станом на 20 січня на деокупованій частині Херсонщини 600 тисяч гектарів території заміновані. В першу чергу фахівці розміновують логістичні шляхи, потім перейдуть до агросектору.
  • Третина від загальної площі України забруднена вибухонебезпечними предметами. А розмінування в Україні займе в середньому 10 років.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.