На Херсонщині домашнє молоко може стати делікатесом

4 года назад 0

В Україні за роки незалежності поголів'я великої рогатої худоби зменшилось у 6 разів. Якщо говорити про корів, то їх в господарствах країни стало майже вчетверо менше.

Лише з початку 2019 року Зірочок та Сніжинок стало менше ще на майже 4%. І тепер їх налічується до 1,926 млн голів.

Хоча, якщо вірити даним Держастату, на Херсонщині динаміка інша. І з початку цього року промислове поголів'я зросло у нашій області аж на 0,7%.

Чому селяни відмовляються вирощувати корів? Все просто — катастрофічна збитковість, тривалий період вирощування худоби та низькі середні ціни реалізації. Крім того, сільське населення, скажемо так, не молодшає. А літнім людям все складніше доглядати за худобою. Тому подібними оголошеннями (на фото) завішані багато сіл і селищ Херсонщини.

Держава, зі свого боку, намагається якось допомогти та підтримати тваринництво якоюсь копійчиною. Наприклад, за перші 4 місяці 2019 року дотації нараховані 5054 жителям Херсонщини на 11 тисяч голів молодняку великої рогатої худоби. Загальна сума склала – 16 мільйонів гривень. Проте, як показує статистика, це не зовсім спрацьовує.

Деякі експерти роблять ще більш песимістичні прогнози. І запевняють — при існуючій динаміці до 2030 року в Україні корови можуть бути внесені до Червоної книги…

Ось так, домашнє молоко від усміхнених бабусь на ринку вже зовсім скоро може стати справжнім делікатесом…

Олена ПІМЕНОВА
Фото автора


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.