На Херсонщині може стати одним підприємством-банкрутом менше

6 лет назад 0

Херсонські адуитори запропонували розробити Програму виходу Генічеського винзаводу зі стану провадження у справі про банкрутство. 

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели державний фінансовий аудит діяльності ДП «Генічеський виноробний завод» за період з 01.01.2010 по 31.12.2017. За результатами проведеного аудиту фахівці встановили неналежний контроль з боку профільного відомства, арбітражних керуючих за збереженням і фактичною наявністю державного майна. Утім, майно і обладнання Генічеського виноробного заводу належно не використовується — висновок аудиторів.

Зокрема, офіційно зафіксовано факти розбирання плитки паркану, руйнування цехів, вивезення придатних будматеріалів (червоної цегли, залізобетонних виробів, металевих конструкцій). Крім того, з території заводу невідомими особами демонтовано і вивезено залізобетонні плити, металобрухт, металеві ємності спиртового цеху, 800 метрів залізничної колії, шифер з будівель виноробного цеху.

Таким чином, триває псування, знищення і відчуження державного майна, балансова вартість якого складає понад 1,8 млн грн.

Крім того, не забезпечено отримання права власності чи користування земельною ділянкою.

Нагадаємо, такий сумний статус-кво зберігається давно. Підприємство перебуває у процесі провадження у справі про банкрутство з 2005 року. Фахівці рекомендують Уповноваженому органу управління внести дані про нерухоме майно підприємства до Єдиного реєстру суб'єктів державної власності і провести суцільну інвентаризацію нерухомого майна винзаводу.

Аби ефективно використовувати державне майно, заводу доречно оприлюднити відповідні дані з пошуку потенційних орендарів у засобах масової інформації. Також аудитори запропонували розробити Програму виходу підприємства зі стану провадження у справі про банкрутство. Та чи дослухаються до них?

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

фото —  Новый Визит