На Херсонщині шахраї ошукали громадян на понад 53000 гривень

3 дня назад 0

За останні кілька днів через різні шахрайські схеми жителі Херсонщини втратили всі свої заощадження на банківських картах. Поліція Херсонщини радить бути пильними під час покупок онлайн, оформлення грошової допомоги та переказу коштів друзям.

Про це інформує пресслужба поліції Херсонської області.

Жертвою шахраїв став 18-річний житель обласного центру. Хлопець втратив гроші під час покупки мобільного телефона. Він знайшов у соціальній мережі оголошення та перерахував псевдопродавцю 8600 гривень, після чого останній перестав виходити на зв'язок.

А інший 43-річний херсонець намагався купити дрова онлайн. Чоловік знайшов гарну пропозицію, але продавець вимагав перерахувати йому одразу всю суму – тоді обіцяв одразу відправити дрова. Заявник довірився і перерахував шахраю 9400 гривень. Після чого зв’язок з останнім зник, а опалювальні матеріали так і не надійшли.

Ще однією жертвою шахраїв став 66-річний житель Херсонського району. Чоловік у соціальній мережі прочитав повідомлення про можливість отримання грошової допомоги. Громадянин перейшов за вказаним посиланням, заповнив анкету та ввів дані своєї банківської картки. Після цього з його банківського рахунку шахраї зняли 19500 гривень.

Жертвою шахрайської схеми «друг просить у борг» стала і 62-річна жителька обласного центру. Жінці у месенджері надійшло повідомлення від знайомої, яка просила позичити гроші. Не перевіривши інформацію, потерпіла перерахувала 16200 гривень. Згодом заявниця дізнався, що сторінку її подруги у соціальній мережі «взламали» шахраї та аналогічні повідомлення надсилали всім підписникам.

За усіма фактами працівники поліції розпочали провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Поліція вкотре нагадує основні правила, дотримання яких не дозволить шахраям ввести вас в оману:
— ніколи не перераховуйте гроші за товар наперед, а обирайте післясплату, якщо не впевнені у чесності покупця або продавця. За це передбачена комісія, але так ви матимете можливість перевірити товар на справність та якість, а вже опісля оплатити його;
— ніколи не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, не вводьте реквізити платіжних карток та паспортні дані на незнайомих та підозрілих вебсайтах. Всю інформацію про грошові виплати отримуйте лише з офіційних джерел;
— ні в якому разі не перераховуйте одразу кошти, якщо отримуєте повідомлення від друзів чи родичів із проханням позичити гроші. Краще самі перетелефонуйте людині та дізнайтеся, чи дійсно потрібна допомога.