На Херсонщині за майже ₴210 млн хочуть реконструювати школу

3 месяца назад 0

У Херсонській області витратять майже 209,9 мільйонів гривень на реконструкцію опорної школи у селі Архангельське, пошкодженої внаслідок бойових дій.

Про це свідчать дані системи публічних закупівель ProZorro, пишуть .

Замовник робіт — Департамент розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації. Навчальний заклад планують впродовж двох років реконструювати за кошти субвенції з державного бюджету.   

Підрядник повинен буде завершити усі роботи до 25 грудня 2025 року. Зокрема, відновити приміщення старшої та молодшої школи, добудувати до будівлі школи приміщення для облаштування дитячого садка та побудувати на території навчального закладу укриття. В школі також хочуть побудувати приміщення з гаражами для автобусів, майданчик для дизель генератора, забезпечення доступності маломобільних груп населення, зробити автоматизацію котельні, блискавкозахист, вентиляцію, пожежну сигналізацію та інше. На територіях навчального закладу також планують побудувати спортивні майданчики, бігові доріжки, зробити озеленення та огородити заклад парканом. 

Водночас у розділі «Питання та вимоги» до оголошеного тендеру з'явилося питання щодо доцільності використання цих коштів на будівництво школи поряд з лінією фронту. 

«Не на часі. Скажіть будь ласка, чи вважаєте ви що наразі на часі витрачати 210 млн грн на будівництво нового садочку в 50 кілометрах від лінії фронту? Чи не є більш необхідним для нашої країни наразі направити ці гроші на потребу сил оборони та тих воїнів що пішли захищати нашу країну з вашого ж села?» , — йдеться у повідомленні. 

Хто саме проводитиме реконструкцію школи, стане зрозуміло після 8 травня 2024 року. Наразі триває процес подання пропозицій від майбутніх учасників торгів.

Варто зазначити, що школа досить сильно постраждала від обстрілів: вибиті вікна, двері, зруйнований дах, пошкоджений фасад, зруйнована стіна у спортзалі та знищена бібліотека.

Нагадаємо, в Херсонській області витратять 10,5 мільйонів гривень на капітальний ремонт опорної школи у селі Іванівка, пошкодженої внаслідок бойових дій. Водночас у Херсоні будуватимуть підземну школу на 500 учнів. Наразі розробляється проєктно-кошторисна документація.