На Миколаївщині 200 га земель лісогосподарського призначення незаконно засіяли ріпаком

3 года назад 0

Факти використання земельних ділянок лісогосподарського призначення державної власності не за цільовим призначенням виявлено на площі понад 200 га. Про це повідомили в пресслужбі Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області.

Зазначені земельні ділянки належать до земель лісогосподарського призначення, цільове призначення яких — лісорозведення. На момент перевірки співробітники управління виявили, що земельні ділянки оброблено сільськогосподарською технікою та засіяно ріпаком.

Зазначене свідчить про порушення вимог статтей 20, 96, 162, 163, 168 Земельного кодексу України, статтей 35, 37 Закону України «Про охорону земель» та підпадає під дію статті 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», за що передбачено відповідальність згідно Земельного кодексу України та класифікується як «невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням», — зазначили у відомстві.

Орієнтовний розмір шкоди, заподіяної внаслідок використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, склав понад 4 млн грн.

  • Названо земельні ділянки, які підпали під ускладнені процедури відчуження
  • В Україні існують проблеми з реєстрацією земель, які орендували до 2013 року
  • Власникам паїв доведеться сплачувати додаткові податки