НАБУ викрило міністра агрополітики Сольського на земельних махінаціях

3 месяца назад 0

НАБУ викрило ексголову аграрного комітету Верховної Ради — чинного міністра АПК на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн. Про це повідомила пресслужба НАБУ.

Антикорупційні органи не називають імені організатора схеми, але йдеться про міністра аграрної політики та продовольства, колишнього депутата від «Слуги народу» та ексголову аграрного комітету Миколу Сольського. Це підтвердили джерела «Суспільного» у правоохоронних органах.

За даними відомства, до складу злочинної групи на чолі з топпосадовцем входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, так звані куратори.

Учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

«Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт», — йдеться у повідомленні.

Наразі про підозру повідомили організатору схему, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяла вчиненню злочину.

Триває вручення підозр іншим учасникам злочинної схеми.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.