Нацбанк заявив, що Україна відмовиться від долара: коли відбудеться перехід на євро

3 недели назад 0

У Нацбанку заявили, що в Україні очікується перехід з долара на євро – саме європейська валюта стане основною, і до неї прив'яжуть офіційний курс. Стало відомо, коли це може статися.

Національний банк України планує прив'язати офіційний валютний курс гривні до євро – замість долара, як зараз. Про перехід на європейську валюту всередині країни поки не йдеться. Розглядається лише віддалена перспектива.

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин повідомив, що в єврозоні діють інші правила:
"У горизонті десяти років це взагалі не розглядається, оскільки нам потрібна незалежна політика, у тому числі Нацбанку та Мінфіну, щоб ми могли бути вільнішими у наших рішеннях та стимулюючих програмах, особливо у післявоєнний період".
За словами Шевчишина, причина переходу очевидна – потрібна євроорієнтація та інтеграція до Європейського союзу.
Пропозиція перейти на євро з'явилася давно, цю нагоду обговорювали ще до початку повномасштабної війни. Річ у тому, що в Україні значно побільшало операцій у цій валюті. Тому перехід стане логічним кроком, який потрібний для євроінтеграційних процесів.
Колишній член Ради Нацбанку Віталій Шапран вважає, що теоретично євро в Україні має стати більш популярною валютою. Економіст спрогнозував період, який знадобиться на заміну.
"Час такого переходу залежатиме від швидкості обох процесів. Також важливим фактором стане інтенсивність участі ЄС у відновленні України. Усі ці процеси довгострокові й триватимуть не один рік" , — цитує фахівця "Апостроф".
Директор аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій припустив, що українців такі зміни могли б порадувати.