Нафта продовжує дорожчати, ціна Brent зросла до $114,8 за барель

2 года назад 0

Нафтові котирування продовжують зростати в ході торгів у середу, інвестори оцінюють дані щодо зміни запасів палива в США.

Липневі ф’ючерси на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures до 14:20 за київським часом подорожчали на $1,24 (1,09%) — до $114,8 за барель. Вартість ф’ючерсу на WTI на липень на електронній сесії Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) підвищилася до цього часу на $1,43 (1,3%) — до $111,2 за барель, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як показали опубліковані напередодні ввечері дані Американського інституту нафти (API), запаси нафти в Штатах за тиждень, що завершився 20 травня, збільшилися на 567 тис. барелів, тоді як експерти в середньому прогнозували зростання на 690 тис. барелів.

Офіційні дані Міненерго США про запаси енергоносіїв оприлюднять у середу о 17:30 за кск. Опитані Trading Economics аналітики очікують, що звіт зазначає зниження запасів нафти на 737 тис. барелів, бензину — на 634 тис. барелів.

У центрі уваги трейдерів, як і раніше, залишається обговорення Євросоюзом питання про введення заборони на імпорт російської нафти. Раніше газета Financial Times написала, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає контрпродуктивним обговорення ембарго на рівні лідерів ЄС, оскільки консенсусу щодо цих заходів поки немає.

У той же час голова Євроради Шарль Мішель висловив упевненість у тому, що країнам спільноти вдасться досягти компромісу ще до запланованого на 30-31 травня саміту.

«Я все ще впевнений, що ми будемо здатні вирішити цю проблему до Ради ЄС, це вимагатиме діалогу, безлічі політичних зусиль, і ми дуже наполегливо працюємо над тим, щоб зберігати єдність, а також над тим, щоб приймати рішення», — сказав Мішель. на спільній прес-конференції із прем’єром Швеції Магдаленою Андерсен у середу.

Тим часом міністр енергетики США Дженніфер Гренхолм напередодні зазначила, що адміністрація президента Джо Байдена не виключає введення обмежень на експорт енергоносіїв, щоб стримати ціни на паливо, що різко підскочили в країні.

enkorr.ru/news