Олександр Самойленко про 100% укладання договорів на постачання газу

2 года назад 0

Усі бюджетні установи, заклади охорони здоров’я державної й комунальної власності уклали договори постачання газу з ТОВ «Нафтогаз Трейдинг».

Про це сьогодні повідомив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко перед початком пленарного засідання Х чергової сесії Херсонської обласної ради VIII скликання.

На початку жовтня очільник облради ініціював звернення до Прем’єр-міністра України та Голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг щодо безпрецедентної події – відключення комунального некомерційного підприємства «Херсонська обласна клінічна лікарня» від газопостачання та повідомлення про загрозу відключення інших закладів охорони здоров’я, освіти та соціальної сфери.

«По суті зміст відповідей зводиться до наступного. По-перше врегулювано питання укладання договорів на постачання природного газу між ТОВ «Нафтогаз Трейдинг» та окремими бюджетними установами поза тендерною процедурою. А з 1 грудня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії» яким визначені особливості постачання природного газу бюджетним установам, закладам охорони здоров?я державної та комунальної власності. Так, Законом передбачено, що до 31 березня 2022 року Регулятор на підставі розрахунку постачальника «останньої надії» має право затверджувати граничні ціни, за яким останнім здійснюється постачання природного газу в період з 1 жовтня 2021 року по 31 березня 2022 року побутовим споживачам, бюджетним установам (у контексті Бюджетного кодексу України), закладам охорони здоров’я державної та комунальної власності, споживачам, що здійснюють виробництво теплової енергії», – зазначив Олександр Самойленко.

Нагадаємо, з метою забезпечення безперервності постачання природного газу постачальником «останньої надії» нормативними документами встановлено з 1 жовтня по 30 листопада 2021 року граничну ціну на природний газ за договорами постачання між споживачами, що є бюджетними установами, закладами охорони здоров?я комунальної власності – на рівні 16,8 гривень за 1 кубічний метр (з урахуванням ПДВ).