Озвучено дати старту ринку оренди держземель

3 недели назад 0

Перші аукціони з оренди державних земель можуть бути оголошені вже влітку 2024 року, однак більш точний прогноз зараз зробити неможливо. Про це повідомив голова Фонду державного майна Віталій Коваль.

«Плануємо вийти на оголошення цих земельних аукціонів у липні 2024 р. Якщо зможемо це зробити раніше, то я похвалю команду», — сказав він.

Посадовець зазначив, що мова йде про відносно новий напрямок діяльності для очолюваного ним відомства.

При цьому Віталій Коваль назвав фактори, які не залежать від Фонду державного майна. Серед них — внесення змін до Податкового, Земельного та Бюджетного кодексів, за які відповідає Верховна Рада.

Водночас згідно з законодавством, якщо державне підприємство залишається прибутковим, воно має перетворитися на ТОВ, зберігши 100% частки держави й створивши наглядову раду. Таке підприємство автоматично отримує свою землю в оренду на 50 років і має щорічно сплачувати щонайменше 12% від її нормативно-грошової оцінки до бюджету.

Якщо зазначені вимоги не будуть виконані, землю можуть вилучити та передати іншим фермерам в користування через систему Prozorro. Таким чином в Україні вирішили боротися зі схемами через які посадовці заробляли величезні гроші, штучно занижуючи обсяги отриманого врожаю.

  • Ціна землі не може зрости без збільшення прибутків в агросфері
  • Зміну цільового призначення землі спрощено: Зеленський підписав закон
  • В Україні унормують передачу земель оборони в оренду для сільгоспвикористання

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.