Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

3 недели назад 0

В Україні щорічно буде погіршуватися ситуація з пенсійним забезпеченням. У Міністерстві соціальної політики закликали громадян відкладати гроші та бути готовими працювати до глибокої старості.

Відповідну заяву зробила заступниця міністра соцполітики Дарія Марчак. Вона вказала на те, що громадянам слід якомога довше будувати кар'єру та не поспішати на пенсію. Річ у тому, що заслужений відпочинок буде мінімально оплачуватися державою. І молодим українцям слід уже зараз думати про те, як забезпечити себе у похилому віці.
За словами чиновниці, головна причина негативної тенденції – це демографічна криза, і дефіцит працездатних людей не можна буде усунути ще кілька десятиліть. Причому населення зростатиме за умови, якщо війна невдовзі закінчиться і наші співвітчизники масово повертатимуться з-за кордону.
Наразі на одного українця, який офіційно працює та сплачує податки, припадає один пенсіонер, і це співвідношення вже є критичним. Завдяки грошовій підтримці партнерів всі пенсії та соціальні виплати надаються у повному обсязі, але ніхто не може гарантувати їх у майбутньому. Проблема посилюватиметься і пенсії будуть мізерними.
Держава не відмовиться від солідарної пенсійної системи, але виплати значно скорочуватимуться. ЇХ не вистачатиме навіть на базові потреби. В Уряді розробляють накопичувальну пенсійну систему, щоб громадяни отримувати дві виплати – соціальну від влади, а також страхову – яку забезпечать за рахунок їх внесків на власні пенсійні рахунки.

Марчак закликала:

-відкладати гроші на старість;-налаштовуватися на роботу після 60 – щонайменше до 65 років.
"Солідарні пенсії в європейських країнах – це мінімальна гарантія, а якщо людина хоче собі високу пенсію, то вона здійснює накопичення під час життя" , – наголосила заступниця міністерки соцполітики Оксани Жолнович.