Платіжки за газ з неправильними показниками: Кабмін готується приборкати саботаж облгазів

3 месяца назад 0

Схоже, що на ринку газу для населення готується чергова "революція", за прикладом того, як в травні "Нафтогаз" забрав під себе 98% ринку поставок блакитного палива населенню.  

Облгази планують позбавити доступу до грошей, які платять споживачі за розподіл газу, а можливо й взагалі усунути ці структури з ринку газу для населення. Це випливає з  Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку проведення розрахунків за послуги розподілу природного газу", який оприлюднила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Проєкт оприлюднено на сайті НКРЕКП для надання пропозицій та зауважень.

Як видно з порівняльної таблиці до проєкту, облгази планують позбавити будь-якого доступу до грошей, які надходять від побутових споживачів за розподіл газу. Тепер ці кошти йтимуть на рахунки "Нафтогазу".

Чи йдеться про позбавлення облгазів останньої функції — розподіл газу, яка залишалася в них після того, як "Нафтогаз" перебрав на себе 98% ринку продажу газу населенню, з постанови не зрозуміло. 

Яким чином облгази здійснюватимуть діяльність, якщо кошти за це отримуватиме "Нафтогаз", з проєкту теж не зрозуміло.

Нагадаємо, останнім часом українцям почали надходити неправильні платіжки за газ. Судячи з усього, це стало відбуватися після того, як "Нафтогаз" перехопив собі більшу частину споживачів в Україні на ринку поставок газу населенню.

"Клієнти отримують платіжки з нулями або геть іншими показаннями. На жаль, таке трапляється вже кілька місяців поспіль" , — розповіли в "Нафтогазі".

Як випливає з пояснення, облгази, які доставляють українцям газ від "Нафтогазу", чомусь почали ігнорувати вчасно передані показання лічильників.

У "Нафтогазі" не пояснили причини дивної поведінки облгазів, яка, як видно з пояснення, тривала не завжди. Але надали кілька порад, серед яких — писати скарги в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Негласний конфлікт між "Нафтогазом" та іншими учасниками ринку поставок газу населення почалися після того, як державній компанії передали 98% усіх споживачів в Україні.

Газзбути скаржилися, що їх не попередили про це вчасно, що насправді у них не було ніяких проблем з продажем газу для потреб населення тощо.

Згодом "Нафтогаз" визнав, що отримав клієнтів заднім числом, через що багато українців вже встигли заплатити за газ попередньому постачальнику, а деякі не можуть повернути ці гроші до сьогодні.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.