Процедура оформлення прав оренди земельних ділянок не змінилась — Мінагрополітики

2 года назад 0

Відновлення оформлення прав оренди земельних ділянок с/г призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель позитивно вплине на розвиток громад, сприятиме наповненню місцевих бюджетів, а також дозволить запровадити механізм для обліку пошкоджених внаслідок російської агресії земельних ділянок та відомостей необхідних для розрахунку збитків завданих землевласникам та землекористувачам.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Людмила Шемелинець нагадала, що від початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого реєстри не працювали, не реєструвалися речові права. Існуючі договори автоматично продовжувались на рік без реєстрації змін у державному реєстрі речових прав та без внесення інформації до кадастру.

«Завдяки спільним напрацюванням з народними депутатами України відновлено можливість виставлення права оренди земельних ділянок державної та комунальної форми власності на торги через електронні аукціони, що значно покращить ситуацію з надходженням коштів до органів місцевого самоврядування, наповнення бюджетів», — зазначила Людмила Шемелинець.

Вона зазначила, що процедура оформлення прав оренди не змінилася, вона залишається такою ж, як до 24 лютого. В частині проведення земельних торгів змін не передбачено.

Удосконалення законодавства щодо охорони земель сільськогосподарського призначення передбачає розробку спеціальних робочих проєктів та внесення до Державного земельного кадастру відомостей, необхідних для обліку кількості порушених земель, зокрема пошкоджених внаслідок агресії російської федерації, необхідних заходів для проведення робіт з відновлення та надасть можливість оцінити розмір пошкоджень та необхідну суму для їх відновлення.

«Перелік інформації, яка повинна бути внесена до кадастру, готується зараз Міністерством та Держгеокадастром і буде затверджений постановою КМУ. Саме завдяки цій інформації ми будемо мати необхідний обсяг робіт і будемо розуміти, як саме відновлювати наші землі, яка кількість цих земель і яка сума потрібна для відшкодування збитків землевласникам та землекористувачам», — пояснила Людмила Шемелинець.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7636 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель». 

Прийнятий законопроєкт відновлює механізм державної реєстрації прав оренди на земельні ділянки сільгоспризначення, який діяв до запровадження воєнного стану.