Продаж землі для юросіб пропонують відкласти

1 год назад 0

Депутати пропонують відтермінувати початок другого етапу земельної реформи, який передбачає надання права юридичним особам на придбання земель сільськогосподарського призначення.

Відповідний законопроєкт №9341 було зареєстровано у Верховній Раді України 29 травня групою з 12 народних депутатів з фракцій «Слуга народу» та «За майбутнє»

Автори законодавчої ініціативи пропонують надавати вказаний дозвіл не раніше, чим через 2 роки з дня припинення чи скасування режиму воєнного стану в Україні.

Як вказується у пояснювальній записці до документа, вказане рішення спрямоване на недопущення погіршення становища власників земель сільгосппризначення, а також зловживань під час здійснення операцій із землею.

Нагадаємо, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатська аграрна рада» Андрій Богданець запевняє, що запуск ринку землі для юридичних осіб, який почне діяти з 1 січня 2024 р., слід відкласти до моменту завершення воєнного стану в Україні. Інакше другий етап реформи може призвести до зловживань, негативного суспільного резонансу та політичних спекуляцій.