Родина нардепа Ковальова знову виграла аукціон на купівлю солезаводу

2 года назад 0

Миколаївське ТОВ «Грин-груп» виграло аукціон на купівлю єдиного майновового комплексу державного підприємства "Геройське дослідно-промислове підприємство".

За підприємство переможець готовий викласти 44 040 000 гривень, при стартовій ціні трохи більше 6,1 млн. гривень.
Торги компанія вела з миколаївською ТОВ «Вега-Х».

У обох компаній, які змагалися із київською ТОВ «Лоренс крафт», яке займається рекламою.
Ця компанія і підняла ціну з 31 млн. гривень до 44 035 000. Тож миколаївцям довелося піднімати ціну, поки кияни не здалися.

У «Вега-Х» і ТОВ «Грин-груп», окрім миколаївської прописки є одна спільна риса — засновниками і керівниками цих компаній є мешканці містечка Гола Пристань, неподалік від якого і знаходиться завод.

Засновником «Вега-Х» є Денис Дорофєєв. Він є засновником та керівником декількох агрокомпаній, які пов'язані з родиною нардепа Олексія Ковальова. Наприклад, херсонське приватне підприємство «Агро стар», яким керує Дорофєєв, заснував депутат Голопристанської міської ради від партії «Слагу народу» Володимир Трухан. Він є засновником ПП Лк-агро, яка виграла минулий аукціон, але відмовилася підписувати договір.

Тоді ми чітко зв'язували компанію-переможця із родиною Ковальових. Тож, можемо констатувати, що ТОВ «Вега-Х» виконувала для нинішнього переможця страхуючу функцію підставного учасника.
ТОВ «Грин-груп» заснував півроку тому колишній голопристанський поліцейський Сергій Бузукін. У 2019 році його піймали на хабарі і досі судять за це у Голопристанському районому суді. 

Він є керівником ТОВ «Рибоводна ферма — Ювент», засновником якої є брат нардепа Ковальова, депутат облради від «Слуги народу» Юрій Ковальов.

Окрім цього, Бузукін є керівником ТОВ «НПП Гранд Пром». Цій компанії заступник голови Херсонської ОДА Андрій Шибаєв влітку 2021 року надав пільги по оподаткуванню. Після того як Президент України своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладання санкцій на ТОВ «НВП Органік сістем» родини Ковальових.

Цікаво, що 2 листопада 2021 року засновником та керівником ТОВ «Грин-груп» був Сергій Маркін. Влітку компанія ТОВ «Лонгерт», колишнім засновником якої він був, намагалася отримати контроль над колишнім кінотеатром «Ілюзіон».
Лобіював її інтереси голова комунальної комісії Херсонської облради Юрій Ковальов.

Отже, компанія-переможець — це підставна компанія родини Ковальових. І вони вдруге виграли аукціон. Чи підпишуть вони договір, стане відомо вже скоро.

Також слід нагадати, зо нардеп Олексій Ковальов використовував свій мандат у приватних інтересах, як раз по питанню солезаводу.