Що вплине на курс долара у червні і яким він буде

2 недели назад 0

Після значного підвищення на початку червня курс долара дещо знизився. Прогнозувати його подальші коливання досить складно, оскільки на курс американської валюти впливає безліч чинників.

Проте експерти фінансового ринку сходяться на думці, що девальвація гривні щодо долара продовжиться. У травні громадяни активно купували валюту, що стало одним із чинників збільшення курсу долара на початку червня.

Національний банк України зробив деякі зусилля та зупинив падіння гривні. Сьогодні офіційний курс НБУ встановлено на рівні 40,1537 гривні за долар США. На своєму піку він виходив за 40,5 грн/дол.

На готівковому ринку валюта також дорожчала, проте фахівці вважають це тимчасовим явищем.
Очікується, що офіційний курс долара у червні коливатиметься в межах 40-41 грн. До кінця місяця він може сягнути 40,5-40,95 гривні за долар. Точніше зробити прогноз у червні дуже складно, оскільки на показник впливає величезна кількість факторів.
Будь-які зміни на фронті можуть позначитися на позиціях гривні. В Україні можливе посилення інфляційних процесів, що також не зміцнить національної валюти. Навіть підсумки Саміту миру, який пройде у середині місяця у Швейцарії, можуть вплинути на курс долара до гривні.

Але все ж таки, найімовірніше, у кінці місяця долар коштуватиме дещо дорожче, ніж зараз. Нацбанк має важелі для недопущення різких стрибків курсу.