Споживчі ціни Херсонщини: одяг дешевшає, овочі — навпаки

4 года назад 0

У Головному управлінні статистика Херсонщини підбили підсумки соціально-економічного становища  області за січень 2018 року. Крім багатьох важливих питань фахівці проаналізували й те, як змінилися ціни на початку року.

Споживчі ціни

Індекс споживчих цін (ІСЦ) у січні 2018р. по області становив 101,8%, по Україні – 101,5%.

На споживчому ринку області у січні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищились на 2,9% . Найбільше (на 13,8%) подорожчали овочі, а саме: огірки – на 30,2%, помідори – на 24,7%, капуста білокачанна – на 16,1%, буряк – на 14,2%, цибуля ріпчаста – на 12,7%, картопля – на 7,1%, морква – на 7,0%. На 7,0–1,1% зросли в ціні фрукти, яловичина, риба та продукти з риби, м'ясо птиці, рис, олія соняшникова, борошно пшеничне, сметана, кисломолочна продукція, масло. Також на 0,8–0,1% стали дорожчими макаронні вироби, хліб, сир і м’який сир (творог), яйця. Водночас на 4,8–0,6% подешевшали крупи гречані, свинина, молоко, безалкогольні напої, цукор.

Алкогольні напої за поточний місяць зросли в ціні на 2,2% , тютюнові вироби – на 1,4% .

Одяг і взуття подешевшали на 9,2% , зокрема, вартість взуття зменшилась на 13,2%, одягу ­– на 6,5%.

Підвищення цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4%, відбулось, перш за все, за рахунок збільшення вартості каналізації та водопостачання (на 2,2% та 2,1% відповідно).

У сфері охорони здоров’я ціни (тарифи) зросли на 1,5% внаслідок подорожчання амбулаторних послуг (на 2,9%), фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання (на 1,2%).

Збільшення вартості палива та мастил (на 5,5%) та транспортних послуг (на 1,6%) спричинило підвищення цін у транспортній сфері в цілому на 3,0% .

У сфері зв’язку ціни зросли на 3,0% , що пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 25,0% та місцевого телефонного зв’язку на 8,2%.

Крім того, на 1,6–0,5% зросла вартість предметів домашнього вжитку, побутової техніки та поточного утримання житла, послуг ресторанів та готелів, різних товарів та послуг, послуг відпочинку та культури, послуг закладів освіти. 

За  матеріалами  ГУ статистики у Херсонській області

Фото: ukr.life


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.