«Свіжовіджатий» томатний сік. У Криму продають крадену продукцію «Чумак» з окупованої Каховки

7 месяцев назад 0

Продукція підприємства «Чумак», переробні потужності якого були розграбовані окупантами на Херсонщині, з’явилася в сімферопольському гіпермаркеті «7М безцен». У великій кількості тут представлені макаронні вироби, томатний сік та соус. Оскільки окупанти так і не запустили захоплені потужності заводу «Чумак» у Каховці, то в продажу ймовірно — продукція з розграбованих складів.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє .

У сімферопольському гіпермаркеті з’явилася продукція розграбованого підприємства «Чумак», розташованого в тимчасово окупованій Каховці на Херсонщині. На коробках та упаковках красується простий, але такий щемливий тепер слоган «З лану до столу». Всі написи на упаковках – українською. Штрих-код – головний маркер будь-якого товару – 482. Тобто, офіційний код України. 

За словами наших джерел у Каховці, на початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну склади готової продукції компанії «Чумак» були забиті під зав’язку. 

«Компанія як могла збувала тоді свою продукцію на вже окупованій Херсонщині. Але станом на 1 червня 2022 року, коли «Чумак» разом із російськими військовими остаточно захопили Євгеній Орлов з «ДНР» і Володимир Леонтьєв, гауляйтер Нової Каховки і Каховського району там ще було дуже багато готової продукції. Саме її окупанти  почали вивозити і збувати вже самостійно за готівку», – розповіли джерела ЦЖР.

Наші джерела припускають, що в Криму продається саме ця крадена продукція «Чумака», вироблена ще до повномасштабної війни. Тим більше, що макарони і соки мають достатньо великий термін придатності, на відміну від кетчупів і майонезу. Загалом до рук окупантів потрапило готової продукції «Чумака» вартістю щонайменше на 36 млн. грн.

Однак крім неї до окупантів потрапили величезні запаси сировини компанії «Чумак», упаковки та етикеток. Можливо, саме з них росіяни зараз випускають кетчупи і майонези під відомим українським брендом.

​Як повідомляв ЦЖР, на початку жовтня 2022 року ПрАТ «Чумак» окупанти передали в «тимчасове управління» створеному 13 липня 2022 року ООО «Олива Групп» (м. Сімферополь, вул. Глинки, 61А, офіс 65, код 1229100009115). Як вказано в російських реєстрах, це підприємство займається переробкою і консервуванням м’яса. 

Однак «Олива Групп» так і не змогла відновити діяльність незаконно переданого їй українського підприємства. Через відсутність у росіян необхідного програмного забезпечення найсучасніше високотехнологічне обладнання ПрАТ «Чумак» окупанти почали перетворювати на металобрухт. За фактом захоплення підприємства Національна поліція України відкрила кримінальне провадження.

В травні 2022 року ПрАТ «Чумак» змінило свою юридичну адресу. Відтоді воно зареєстроване не в тимчасово окупованій Каховці, а в Києві, де знаходиться місцевий офіс компанії «Дельта Вілмар Україна», з якою пов’язане через спільного кінцевого власника. 

В липні 2023 року стало відомо, що ПрАТ «Чумак» планує побудувати завод з переробки томатів на пасту в Одеській області.​