Тариф на газ і електроенергію з 1 травня: скільки коштуватиме комуналка

1 месяц назад 0

В Україні кубометр газу в травні коштуватиме 7,96 грн, а кВт*год електроенергії – 2,64 грн. Тобто вартість не зміниться щонайменше наступного місяця. 
Про це йдеться в матеріалі . Вже влітку електроенергія може подорожчати, тоді як планів підвищувати вартість газу поки що немає. 

Яким буде тариф на електроенергію Вартість електроенергії не зміниться щонайменше у травні і складатиме 2,64 грн за кВт*час. При цьому в уряді розглядають можливість трохи підняти вартість струму, проте, ймовірно, таке підвищення може відбутися вже влітку.

"У травні точно тариф не зміниться", – каже співрозмовник OBOZ.UA в уряді. Як приклад наводить ситуацію минулого року, коли обговорення щодо тарифу всередині уряду, міністерства, профільної комісії тривали майже пів року, і при тому тариф вдалося підвищити тільки з червня.

Швидко оцінити всі збитки також важко.  Крім того, неможливо спрогнозувати, якими будуть результати наступних атак. "Ви ж чули, що президент сказав? Ракети закінчились, не було як захистити Трипільську ТЕС. Не треба нагнітати паніку, але уявіть ситуацію, що США не надають допомогу й ракет немає. Що тоді робити? " – замислюється співрозмовник у Кабміні.

Яким буде тариф на газ Тариф на газ із травня ймовірно не зміниться. Кубометр буде коштувати 7,96 грн у найпопулярнішого постачальника: "Нафтогазу". Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Чинний тариф діє до 30 квітня 2024-го. Законодавство забороняє збільшувати ціни на газ під час дії воєнного стану і впродовж шести місяців після того.

Співрозмовники OBOZ.UA в уряді розповідають:  зараз немає планів підвищувати тарифи на блакитне паливо.  І хоча навіть в умовах чинних законодавчих обмежень тарифи могли би підняти окремим рішенням, цього робити не будуть.

98% українців є клієнтами Газопостачальної компанії "Нафтогаз України" та купують природний газ за гарантованою ціною 7,96 гривні за кубометр. Найменше можуть платити ті, хто вчасно розраховується за комуналку. Як  у "Нафтогазі", розмір можливої знижки становить 1%. Щоб її отримати, потрібно за допомогою онлайн-сервісу заплатити газ до 15 числа. Тобто, якщо до 15 березня заплатити за газ, який ви використали у лютому, то у платіжці у квітні (за березень) буде знижка у розмірі 1%.

Як раніше писав OBOZ.UA, Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) заявляє,​ що жодних робіт щодо підвищення тарифу на електроенергії у травні не проводять. При цьому рішення має ухвалюватися урядом, а не Нацкомісією.​