Українська криза спричинила  дефіцит продовольства в усьому світі

2 года назад 0

Лише за перший тиждень воєнних дій на території України вартість продовольчої пшениці виросла на 100% і становить $400 за тонну. Для порівняння, за аналогічний період минулого року цей показник становив 150 $/т.

«За численними прогнозами міжнародних економістів, 2022 рік мав би нагадати світу, що ресурс планети не вічний, враховуючи наслідки затяжної пандемії, проблеми в енергетичній сфері та зміну клімату. Але тепер до уже наявних причин додалась війна на території найбільшої країни Європи, яка є топовим світовим експортером продовольства і споживчі ринки уже на це відреагували», — пояснив голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун.

За даними аналітичної служби ВАР, світовий експорт соняшникової олії в 2021-2022 маркетинговому році становив 10,9 млн т, з яких половину – 5,4 млн т експортувала Україна. Окрім того, Україна забезпечує майже 10% від загального об’єму світових поставок зерна.

Уже зараз Україна зіткнулась з продовольчою кризою – цілий ряд міст мільйонників заблокований російськими окупантами без можливості забезпечення поставки продовольства, а українська посівна знаходиться під загрозою через брак необхідних матеріалів: насіння, засобів захисту, добрив та працівників.

«Частина працівників аграрних підприємств пішли на фронт і в лави територіальної оборони. Попри це, Всеукраїнська Аграрна Рада змогла налагодити безперебійну поставку продовольчих запасів в зони дефіциту: Київ, Харків, Херсон, Запоріжжя і продовжує розширяти мережу поставок. Ми уже відправили в гарячі точки 2500 т продовольчої пшениці та майже 1000 т продовольства, але цього все ще не достатньо. Тому ми продовжуємо формувати продовольчий запас країни і надавати гуманітарну допомогу містам, але це робити стає все важче, оскільки поля знаходяться під обстрілами, а підприємствам бракує обігових коштів через відсутність можливості здійснювати експортні поставки», — прокоментував Дикун.

За його словами, Україна входить в топ-5 світових експортерів продовольства, тому менше ніж за місяць весь світ відчує наслідки війни в Україні.