Юристи поділились нюансами оренди невитребуваних паїв

12 часов назад 0

До 1 січня 2019 р. районні державні адміністрації мали повноваження передавати в оренду нерозподілені земельні ділянки/невитребувані паї.

Проте внаслідок змін в законодавстві (ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних (паїв)»), таке право тепер мають право виключно сільські, селищні, міські ради, на території яких розташована така земля.

Про це розповіли юристи «Земельного фонду».

Так, нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки.

До нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) відносяться:

  • земельні частки (паї), на які громадяни, які мають право на земельну частку, не отримали сертифікатів чи іншим чином не заявили свої права на земельну частку;
  • земельні частки, на які вже сертифікат отриманий, але власник сертифіката не розпорядився ним належним чином (не подана заява про виділення в натурі для передачі в оренду чи для сумісного обробітку);
  • земельні частки, власники яких померли, їх спадкоємці не прийняли спадщини, а термін дії договору оренди закінчився чи договір не був укладений.

Строк дії договору оренди нерозподіленої земельної ділянки/невитребуваного паю обмежується днем реєстрації державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.
 
При цьому, такий договір оренди припиняється в день державної реєстрації права власності на земельну ділянку, будь-яких договорів (додаткових угод) про його припинення складати не потрібно. Державна реєстрація припинення права оренди проводиться без подання відповідної заяви заявниками одночасно з державною реєстрацією права власності на відповідну земельну ділянку.

Нагадаємо, термін оформлення невитребуваних земельних ділянок продовжили на 3 роки — до 1 січня 2028 року.

Тим часом ділянками, які до цього часу не будуть оформлені відповідним чином та будуть визнані безхазяйними, сільські, селищні, міські ради зможуть передавати в оренду.

  • Через кібератаку росіян оформлення земельних угод зупинилось — Нагорний
  • Більшість переможців аукціонів з оренди держземель малі та середні агропідприємства
  • Стало відомо, яким буде МПЗ на різні види земельних ділянок за нової ставки податків

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.