В експлуатацію повернуто понад 100 тисяч га сільгоспземель — Свириденко

2 недели назад 0

З початку року урядові та неурядові оператори протимінної діяльності вже обстежили в Україні понад 115 тис. га земель с/г призначення, з яких повернули в господарську експлуатацію 108 тис. га. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

«У квітні піротехнічні підрозділи обстежили майже 35 тис. га земель сільськогосподарського призначення. Середні темпи обстеження перевищують торішні. Якщо у 2023 р. в середньому за місяць піротехніки обстежували 22,8 тис. га сільгоспугідь, то за підсумками чотирьох місяців 2024 р. ми вийшли на середню цифру у 28,75 тис. га щомісячно. Та з огляду на масштаб потенційного забруднення територій працюємо над посиленням спроможностей операторів, залученням сучасних технологій та впровадженням нових рішень у сфері протимінної діяльності», — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки Юлія Свириденко.

Також вона додала, що прискоренню очищення сільгоспземель сприятиме відкриття ринку гуманітарного розмінування.

Нагадаємо, цьогоріч на компенсації аграріям, які купуватимуть на ринку послуги з розмінування, виділено 3 млрд грн, а також визначено порядок компенсації витрат фермерам.

Читати за темою:

  • Через загострення бойових дій фермер з Донеччини закриває свою фермерську справу
  • В Україні створять 1000 груп для гуманітарного розмінування
  • В окупації залишається близько 15-18% сільгоспземель — Висоцький

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.