В Україні фактично завершився сезон реалізації кавуна

9 месяцев назад 0

На поточному тижні більшість українських виробників завершили сезон реалізації кавунів, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. При цьому ключові гравці ринку відзначають, що в нинішньому році сезон реалізації кавунів в Україні завершується на 2 тижні пізніше, ніж рік тому, проте останні партії даних баштанних українські фермери пропонують до продажу помітно дешевше, ніж наприкінці минулого сезону.
На сьогодні виробники пропонують до продажу залишкові партії кавунів по 12-18 грн/кг ($0,33-0,49/кг), що в середньому на 30% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Варто зазначити, що більшість виробників баштанних вважають результат цього сезону незадовільним. На початку сезону погода піднесла фермерам одразу кілька неприємних сюрпризів у вигляді рясних дощів і граду, внаслідок чого значна частина сходів баштанних була просто знищена. При цьому сильні опади й пов’язана з цим підвищена вологість призвели до масових уражень полів грибковими захворюваннями. Як результат, якість кавунів у поточному сезоні була помітно гіршою, ніж торік.
Таким чином, на цей час ціни на кавун в Україні в середньому на 34% нижчі, ніж наприкінці минулого сезону. За словами самих фермерів, це пов’язано з тим, що якість цієї продукції в нинішньому сезоні помітно знизилася через несприятливі погодні умови.