В Україні немає дефіциту автомобільного палива – експерт

12 месяцев назад 0

В Україні немає дефіциту автомобільного палива, а відсутність бензину на деяких АЗС останніми днями – це локальні проблеми. Таку заяву зробив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

За його словами, у грудні 2022 року в Україну ввозять рекордну кількість бензину та дизельного палива. Постачання помітно більше, ніж, наприклад, у серпні поточного року. Таким чином, дефіцити автомобільного палива немає.

Сергій Куюн підкреслив, що якщо на якихось АЗС немає палива, то це локальна проблема. Так, деякі українські мережі АЗС не встигли купити паливо в Європі. Можливо, вони хотіли працювати день в день, щоб не переплатити, але цього разу не вийшло. У ЗМІ раніше представники деяких мереж АЗС скаржилися, що ціни на оптовому паливному ринку в Європі надто високі.

Нагадаємо, у листопаді 2022 року в Україні збільшився попит на бензин та дизельне паливо через те, що українці почали активно використовувати генератори. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, взимку 2022/2023 року в Україні не буде дефіциту палива через генераторний бум.