В Україні подорожчали імпортні томати: що призвело до зростання цін

2 месяца назад 0

Помітне збільшення попиту на тепличні томати в Україні, а також суттєве скорочення пропозиції продукції стимулюють чергове зростання цін у цьому сегменті,  аналітики проєкту EastFruit.

Зазначається, що основним постачальником тепличної продукції на український ринок цієї пори року є Туреччина. Але останні декілька тижнів там були несприятливі погодні умови, що призвело до суттєвого зменшення постачання тепличних овочів на зовнішні ринки.

Наразі імпортні томати надходять у продаж по 65-73 грн/кг, що в середньому на 10% дорожче ніж наприкінці минулого тижня.

За словами експертів, основною причиною подорожчання є те, що пропозиція тепличних томатів на українському ринку скоротилася до мінімуму. Водночас попит на продукцію залишається стабільно високим, що й провокує зростання цін.

На сьогодні імпортні томати в Україні коштують у середньому в 1,5 раза дорожче ніж наприкінці січня 2022 року. Проте учасники ринку не виключають, що вже із середини лютого відпускні ціни в цьому сегменті почнуть знижуватися.

Раніше ми писали, що в Україні знову почали зростати відпускні ціни на ріпчасту цибулю. Оператори ринку вже зараз говорять про можливий дефіцит якісної продукції наприкінці сезону.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.