В Україні з’явилися унікальні євро з Франції, за які не можна нічого купити

1 неделя назад 0

В Україну завезли унікальні гроші з Франції. Йдеться про євро з нульовим номіналом. За таку купюру нічого не можна купити, проте громадян вона дуже зацікавила. Спостерігається шалений попит на незвичайну банкноту.

Це сувенірна купюра 0 євро, яку надрукували у Франції. На ній зображено Софійський собор, можна розгледіти частину інтер'єрів. Центральне зображення – вид на фасад з дзвіниці.

У сюжеті ТСН зазначено, що посилка їхала яка до Софійського заповідника через усю Європу. Ці гроші мають усі ознаки справжніх, від яких відрізняються лише номінало:

"І енсорні покриття для людей з вадами зору, — воно все враховано тут, у цій купюрі. Коли рік тому європейці запропонували українцям взяти участь у цьому проекті – в нас засумнівалися. Мовляв, в країні війна, не до сувенірів. Виявилося – помилялись" .
На банкноту полюють колекціонери з усього світу. Її почали випускати на французькому монетному дворі ще десять років тому. Купюри прикрашають найвидатніші пам’ятки Європи. На початку 2024 року, у січні, вперше надрукували нуль євро з українськими Золотими воротами. Тоді тираж у 5000 розлетівся за лічені дні.

Євро здебільшого будуть продавати через інтернет, щоб якомога більше охочих змогли стати власниками "київського" євро. Придбати його можна не лише в онлайн-режимі, а безпосередньо у Софіївському соборі.

Тираж Золотих воріт розкуповують іноземці: цікаву грошову одиницю відправляли до Європи поштою. Багато людей обирають купюру у подарунок близьким. Були замовлення з прифронтових українських міст.