Відбулася зустріч влади та рибальського активу Херсонщини

7 лет назад 0

Сьогодні, 22 березня, в.о. заступника голови ОДА Євген Рищук та директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько зустрілися з представниками активу промислового рибальства Херсонської області.

Нагадаємо, що занепокоєна громада звернулася до керівництва обласної державної адміністрації за допомогою у вирішенні питання щодо надання їм дозволів (квот) на здійснення власної діяльності та вилов риби на території національного природного парку «Нижньодніпровський».

Евген Рищук повідомив, що 20 березня до Херсонської ОДА надійшов лист Міністерства екології та природних ресурсів України щодо погодження лімітів та видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах території та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, у якому було запропоновано надати доручення Департаменту екології та природних ресурсів ОДА щодо забезпечення розгляду та погодження вказаних лімітів та видачі дозволів на їх спеціальне використання.

Юрій Попутько зауважив, що сьогодні Департамент не може виконати запропоноване доручення через те, що це суперечить постанові Кабінету Міністрів України № 459 про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

«Вирішення даного питання  належить  до компетенції  Міністерства екології та природних ресурсів України, яке може ініціювати зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 459 в частині  надання зазначених дозволів  місцевим органам виконавчої влади», — поінформував в.о. заступника голови ОДА Євген Рищук.

Також з метою забезпечення законного використання водних біоресурсів у межах території та об’єктів ПЗФ Євген Рищук доручив директору Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрію Попутько ініціювати створення «зведених патрулів» на території національного природного парку, до яких увійдуть представники територіальних та правоохоронних органів влади в Херсонській області, а саме: Укратрансбезпеки, Водної патрульної поліції, Державної екологічної інспекції, Державної екологічної інспекції Північно-Західного Чорного моря та Національного природного парку «Нижньодніпровський». 

«Такі патрулі унеможливлять корупційну складову відповідних підрозділів та будуть працювати під контролем Департаменту екології та природних ресурсів ОДА», — переконаний Євген Рищук.

27 березня об 11. 00 в Департаменті екології та природних ресурсів ОДА заплановано проведення робочої зустрічі з керівниками вищевказаних територіальних та правоохоронних органів влади, де буде прийматися рішення про створення «зведених патрулів».

Як повідомили у прес-центры ХОДА, таке бачення влади щодо вирішення ситуації було схвалено представниками активу промислового рибальства. Після спілкування з керівництвом області вони отримали відповіді на всі актуальні питання.