У Нацбанку зробили заяву про криптовалюту: “Це не гроші“

7 месяцев назад 0

У Нацбанку зробили заяву про криптовалюту. Стало відомо, що українці, які очікують на легалізацію цифрової валюти, поки що можуть на це не розраховувати – їм продовжать блокувати рахунки.

Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що регулятор зберігає свою позицію щодо криптовалют і у 2024 році. Вказано, що макрофінансова стабільність зараз набагато важливіша для української економіки, ніж легалізація "крипти". Топ-менеджер Нацбанку нагадала, що його позиція збігається з позицією Міжнародного валютного фонду:

"Ми не вважаємо криптоактиви засобом платежу. Тобто це не гроші".
За словами Рожкової, МВФ вважає будь-які зміни ландшафту чи інструментарію грошово-кредитної політики в умовах повномасштабної війни ризиковими. Вона послалася на окремий пункт меморандуму про те, що Національний банк вивчить підходи та практики інших країн до ринку криптоактивів і потім ухвалить рішення, як позначити цифрові гроші в українському законодавстві.

Українцям блокують рахунки через криптовалютуВ Україні на даний момент купівля та продаж криптовалюти залишаються неврегульованими. Тому банки на власний розсуд визнають ризиковими клієнтів, які торгують віртуальними активами. З ними можуть припинити співпрацю та заблокувати інтернет-акаунти.

Адвокат ЮК "RIYAKO&PARTNERS" Микола Максимов уточнив, що в Україні немає законів, які б регулювали торгівлю "криптою". Також відсутнє визначення ставок оподаткування прибутків від такої діяльності. Закон про криптовалюту почне діяти лише тоді, коли Верховна Рада ухвалить зміни до Податкового кодексу. Банки мають право розробляти свої критерії та внутрішні правила щодо класифікації клієнтів та оцінювання їхніх фінансових операцій.

Продавати та купувати криптовалюту не заборонено, але сума отриманого від операцій доходу протягом місяця не повинна перевищувати 100 тис. грн.