У Раді пропонують підвищити тариф на електроенергію для населення до рівня собівартості

1 месяц назад 0

Розмови про пільгові тарифи на електроенергію мають залишитися в минулому. У теперішніх умовах, коли енергетика країни зазнала катастрофічних руйнувань, вартість електроенергії для населення має бути такою ж, як і для решти споживачів. Тобто тариф на електроенергію має покривати затрати на неї.

Таку думку висловив заступник голови комітету ВР з енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко. 

Нардеп усвідомлює, що такий крок буде сприйнятий населенням вкрай негативно. Але іншого виходу немає, оскільки енергосистема України зазнала безпрецедентного руйнування від ракетних атак. І тепер питання стоїть навіть не про якість та безперервність електропостачання, а про його можливість.

Більша частина маневрової генерації знищена. Отже в пікові години може виникати колосальний дефіцит електроенергії. Причому із настанням другої половини літа, а згодом ще й осінніх холодів ситуація лише погіршуватиметься. Через це зараз треба ударними темпами відновлювати об'єкти генерації, що дозволятимуть маневрувати обсягом енергопостачання у пікові години. А це все гроші, і гроші дуже великі.

"Ми маємо подивитися повну реальну картину по собівартості. І населення в цій ситуації, як це не приймає, має покривати цю собівартість. Цим питанням нам треба займатися" , — каже Кучеренко.

Нардеп зауважив, що остання масштабна ракетна атака 11 квітня завдала особливо великих руйнувань енергосистемі. Була знищені Трипільска ТЕС, яка живила електроенергією, принаймні, три області, у тому числі й Київську. Ця дата, як і дата 22 березня, стали чорними днями в сучасній історії української енергетики.

"У цих умовах енергоносії і відповідні тарифи мають відповідати собівартості" , — підсумував нардеп.