У Швеції виник гострий дефіцит працівників: які вакансії та зарплати пропонують українським біженцям

5 месяцев назад 0

У Швеції у другому кварталі 2023 року відкрили понад 100 тисяч вакансій. У деяких галузях виник гострий дефіцит працівників. Стало відомо про ситуацію на ринку праці та затребуваність на спеціальності.

У деяких регіонах Швеції утворилася критична нестача працівників. Економічна ситуація в країні погіршилася, але багато компаній потребують кваліфікованого персоналу.

Міністр ринку праці та інтеграції Йохан Персон повідомив, що для працевлаштування в країні потрібно мати освіту та пройти спеціальну професійну підготовку.

У Швеції наприкінці минулого року зареєстрували 106 565 вакансій, що говорить про дефіцит професіоналів. Причому потрібні як кваліфіковані, і некваліфіковані працівники. Серед перших спостерігається підвищений попит на правоохоронців, інженерів-будівельників, фахівців у IT-галузі – розробників програмного забезпечення, системних аналітиків, акушерів, медсестер та їх помічників, вихователів та вчителів для початкової школи, а також для дітей з особливими потребами.

атребуваними є зварювальники, будівельники, водії громадського транспорту, оператори мобільних лісогосподарських та сільськогосподарських заводів, трубопровідники та сантехніки, механіки та ремонтники автомобілів, оператори виробничих верстатів.
Робота для українських біженців у ШвеціїУ Швеції працевлаштовано близько 56% українських біженців працездатного віку. Найчастіше їм пропонують некваліфіковану роботу з мінімальною оплатою. Це клінінг (прибирання), робота на складах та сільському господарстві, вчителі української мови та перекладачі, робота доглядальницями.

Примітно, що у Швеції немає встановленої мінімалки для всієї країни. У кожній сфері передбачено певну оплату праці, яка узгоджується з профспілками.

Середня мінімальна заробітна плата — 2500 євро брутто (до відрахувань). Місцеві жителі отримують за годину близько 18 євро. Минулого року більшість трудових мігрантів (70%) заробляла у Швеції понад 2400 євро.

Так, українці можуть влаштуватися:

  • прибиральниками — 13 євро на годину (2300 євро на місяць);
  • на збирання врожаю — 11 євро на годину (2200 євро на місяць);
  • кухарями — 17 євро на годину (2400 євро на місяць);
  • доглядальницями — 15 євро на годину (2370 євро на місяць).