Україна отримала 700 млн грн від міжнародних організацій на розмінування сільгоспземель

9 месяцев назад 0

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій України на розмінування сільськогосподарських земель та інших територій Україна вже отримала 700 млн грн допомоги від 30 міжнародних організацій й фондів, донорами яких є провідні країни світу: США, Канада, Німеччина, Велика Британія, Естонія, Польща.

Про це повідомили у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Серед зазначеної допомоги надано, зокрема: 11 машин механізованого розмінування, понад 160 пікапів для перевезення особового складу і техніки, більше ніж 600 металодетекторів.

Як зазначили у відомстві, обладнання вже почало працювати на пріоритетних напрямках, де спеціалісти завдяки такій техніці виконують завдання із розмінування. За допомогою наданих машин очищено від небезпечних предметів понад 90 га територій України.

«Однак, гальмує процес розмінування постійні обстріли військами рф, що, своєю чергою, знову забруднює території, які вже були очищені. Також ворог використовує системи мінування, які є забороненими відповідно до міжнародних конвенцій», — додали у земельному комітеті.

Також в Україні стартує проєкт з очищення земель сільськогосподарського призначення від мін та інших вибухонебезпечних предметів під егідою Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП), Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) у співпраці зі Швейцарським фондом розмінування.

Ця ініціатива направлена на найбільше постраждалих від бойових дій аграріїв та сільських родин, які вирощують продукти для себе та мають земельні ділянки до 300 га.

Програму вже запустили в Харківській області та планують поширити на Херсонщину та Миколаївщину. Зазначається, що програма допоможе повернути землі до використання, а також відновити сільськогосподарське виробництво в Україні.

Нагадаємо, план введення сільгоспземель в обіг після розмінування виконується із випередженням.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.