Українцям пропонують купити частину страхового стажу своїм батькам

2 недели назад 0

В Україні пенсійний вік становить 60 років. Проте немало українців не зможуть вийти на заслужений відпочинок у цьому віці через те, що їм бракує страхового стажу, і його вже н і коли буде заробити. Однак їм можуть допомогти у цьому їхні діти або інші близькі люди. Вони мають змогу докупити частину страхового стажу для своїх батьків.

Про це інформує урядовий портал. Там також підготували інструкцію, як це зробити.

Проблеми зі страховим стажем посилились під час війни. Адже чимало українців передпенсійного віку вимушено опинилися за кордоном. А тамтешні роботодавці, втім, як і наші, українські, не квапляться брати на роботу людей, яким вже добряче за 50. Через це багатьом українцям, які наближаються до 60 років, не вистачить страхового стажу, щоби вчасно вийти на пенсію. Проте, якщо вони ще не досягли пенсійного віку, то проблему можуть вирішити їхні діти, докупивши батькам частину страхового стажу.

Хто має право докупити страховий стаж?Таке право мають особи, старші за 16 років. Причому вони можуть бути як офіційно працевлаштовані, так і неофіційно.

Крім того, вони мають відноситись до таких категорій населення:

  • працевлаштовані за кордоном, проте хочуть отримувати пенсію в Україні;
  • передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для отримання пенсії;
  • з низьким рівнем офіційного доходу, які хочуть збільшити розмір пенсії у майбутньому (вони можуть доплачувати певну суму, завдяки якій розрахунковий розмір пенсії вийде вищим).

Але це ще не повний перелік. Адже сплачувати ЄСВ до Пенсійного фонду за майбутнього пенсіонера може і будь-хто інший. Зазвичай це може бути хтось із його близьких родичів.

Як оформити покупку стажу для майбутнього пенсіонера – алгоритм дійНасамперед слід укласти відповідний договір із Пенсійним фондом. Для цього не обов'язково йти у відділення фонду. Договір можна оформити онлайн – усього за декілька кроків.

Треба виконати такі дії:

  • увійдіть в особистий кабінет Пенсійного фонду з використанням кваліфікованого електронного підпису, Дія.підпису або системи GOV.ID.;
  • оберіть розділ "Комунікація з ПФУ", далі натисніть "Договір на добровільну участь";
  • внесіть персональні дані особи, на користь якої ви хочете робити внески (ПІБ, податковий номер, серію і номер паспорта, дату народження);
  • якщо платите за себе, натисніть "Бажаю сплачувати внески за себе" й вкажіть необхідну інформацію;
  • дайте згоду на обробку даних і підтвердіть внесені дані;
  • підпишіть договір за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), натиснувши кнопку "Підписати й сплатити";
  • сплатіть внески, обравши зручний для вас спосіб: через "Portmone" чи платіжне доручення.

Яким має бути розмір сплачуваного ЄСВ?Що вищим буде цей розмір, то краще для майбутнього пенсіонера. Тоді й розмір його пенсії буде вищим. Але просто, щоб йому рахувався стаж, треба щомісяця сплачувати хоча би мінімальний ЄСВ. Його розмір становить 22% від мінімальної зарплати в Україні Оскільки сьогодні мінімалка становить 8000 гривень, то розмір мінімального ЄСВ дорівнюватиме 1760 гривень.

Водночас можна робити паузу у сплаті ЄСВ, або можна заплатити менше мінімальної суми. Тоді майбутньому пенсіонеру просто не зарахують цей пропущений місяць до страхового стажу. Або зарахують його не повністю (якщо платіж буде меншим мінімального ЄСВ).