Українців попередили про підвищення цін на продукти: що подорожчає насамперед

3 месяца назад 0

В Україні очікується підвищення цін на продукти перед Різдвом та Новим роком. Стало відомо, що подорожчає насамперед.

Керівник відділу маркетингу оптового ринку "Шувар" Тетяна Попович зауважила, що підвищення вартості продуктів є традиційним у зазначений період. Споживачі готуються до свят і попит на більшість асортиментних позицій активізується.

За словами аналітика, овочі подорожчали через завершення сезону та обмежену пропозицію на ринку. При цьому українці продовжують їх купувати, тому ціни зростають.

Попович вказала на те, що овочі зараз надходять не лише із закордону, а й із українських тепличних комбінатів. Взимку вирощувати продукцію дорожче, тому додаткові витрати вносять до кінцевої вартості.

Які продукти подорожчаютьОчікується стрибок цін на картоплю та буряк. Вони стануть дорожчими на 5-8%. Також збільшиться вартість м'яса, ковбас та фруктів.
Не будуть дешевими і яблука з грушами вітчизняного виробництва. Вони подорожчають на 10–12%. Банани зростуть у ціні на 10%, а цитрусові – на 15-18%. За словами Тетяни Попович, йдеться про сезонні імпортні продукти, які в зимовий період мають підвищений попит.

Які продукти подешевшалиВ Україні впала ціна на гречку. Найулюбленіша крупа вітчизняних споживачів зараз у середньому коштує близько 28 грн/кг. Нагадаємо, що понад рік тому її вартість "зашкалювала". У деяких торгових мережах гречку продавали по 100 грн/кг і навіть дорожче. Примітно, що тоді цю крупу просто змітали з полиць, а зараз ажіотажу немає.

Залишається доступним цукор – середня ціна впала з 34 до 32 грн. Борошно пропонують по 22 грн/кг. Недорога зараз капуста – кілограм коштує приблизно 9 грн. Аналогічна ціна на буряки.

Ціни на цибулю навесні били рекорди та досягали 70 грн/кг, а зараз у середньому 13 грн/кг. Моркву можна купити по 9 грн/кг, хоча у першій половині року вона коштувала близько 65 грн/кг