Українців закликали купити у кожну квартиру електрообладнання на $4000: “Ви проїли гроші“

4 недели назад 0

В Україні потрібно радикально змінити підхід до забезпечення світлом. У кожній квартирі має з'явитися енергетичне обладнання вартістю від $3000 до $4000. Побутовим споживачам повідомили, що вони роками економили на комунальній послузі та просто "проїли гроші".

Про це заявив виконавчий директор асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк. Він вказав, що справжня вартість електроенергії в Україні значно вища, ніж ми сплачували десятиліттями. Тому тепер ці кошти слід витратити на нову систему електропостачання, щоб забезпечити собі безперервне користування комунальною послугою.
"Так, це додаткові витрати. Так, це буде коштувати близько 3000-4000 доларів на квартиру, але це єдине, що може нам дати безперебійне постачання електроенергії найближчим часом" , – пояснив аналітик.
За словами Павлюка, у вітчизняній енергетичній системі накопичилися проблеми, що потребують негайного вирішення. І тому кожна українська родина має забезпечити себе, зробивши суттєві інвестиції в інфраструктуру. Це потрібно для того, щоб мати стабільне постачання світла у домівки та запобігти подальшому погіршенню ситуації.
Наголошено, що у кожній квартирі потрібно буде встановити невелику батарею на 7-10 кВт/год, яка буде працювати з розумним інвертором. Він буде купувати електроенергію в моменти, коли вона дешева, накопичуватиме її та видаватиме споживачу за необхідності.
Святослав Павлюк підкреслив, що у нових будинках мають бути продумані архітектурні рішення. Йдеться про технологічну можливість передбачити, де має бути встановлено обладнання. І у майбутньому накопичувачі електроенергії стоятимуть у кожному домогосподарстві – так, як зараз холодильники чи пральні машини.
Зазначено, що подібна практика стає загальноєвропейською тенденцією.
"Те, що ви не доплачували за електроенергію усі минулі роки, а не доплачували десятиліттями, вважайте, що ви складали гроші в банку, а тепер вам потрібно залпом заплатити за нову систему енергопостачання. Я знаю, що грошей немає, але ви їх проїли" , — резюмував Павлюк. Він підкреслив, що добре розуміє – його слова спровокують багато хейту.