Україну чекає подорожчання овочів

1 год назад 0

Оскільки для українського ринку характерна висока частка виробництва овочів та фруктів на присадибних ділянках, то завдяки цьому зростання цін не буде аж таким відчутним, бо не очікується великого дефіциту, зазначила аналітик УКАБ Світлана Литвин в ефірі Українського радіо.

Винятком можуть стати лише деякі категорії овочів, наприклад, перець солодкий або ж баштанні культури, які не вдасться замінити, вирощуючи в інших регіонах України.

Зі слів Світлани Литвин, зараз  спостерігаються доволі високі ціни на ранні овочі, оскільки в мирний час велику частину ранніх овочів ми імпортували з Туреччини морським шляхом. Сьогодні вони також приходять на український ринок, але їх шлях значно довший через західні кордони, що відображається на ціні.  

«Овочі, які надходять від українських тепличних господарств, також зросли в ціні за рахунок зростання вартості енергоносіїв. Проте, коли підуть овочі відкритого ґрунту, то ціни почнуть знижуватись. Порівняно з минулим роком, ми відчуємо зростання рівня цін на 10-15 %, однак говорити про подвоєння ціни на основні овочі не доводиться», — підсумувала Світлана Литвин.