Уряд ухвалить рішення щодо пільгових тарифів на газ

1 месяц назад 0

В уряді готують рішення щодо пільгових тарифів на газ. Йдеться про вартість газу для підприємств теплової комунальної енергетики. Наразі вони користуються фіксованими тарифами на газ, однак термін дії цих тарифів спливає. Тому є план продовжити їх ще на рік.

Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Наразі компанія Нафтогаз відпускає газ для підприємств теплової комунальної енергетики (ТКЕ) за спеціальними зобов'язаннями (ПСО), які передбачають фіксовані тарифи. Ці тарифи становлять:

  • для теплопостачання побутового сектору — 7 420 гривень з урахуванням ПДВ за 1000 кубометрів газу;
  • для теплопостачання бюджетних організацій — 16 390 грн з ПДВ за 1000 кубометрів.

Таким чином, підприємства ТКЕ, купуючи газ за такими цінами, можуть забезпечувати населення і бюджетні організації теплом і гарячою водою, не підвищуючи розцінок за свої послуги. Однак, якщо спеціальні зобов'язання скасують, їм доведеться купувати газ за ринковими цінами.

Природно, тоді вони не зможуть утримати чинні тарифи на свої послуги. Таким чином, тарифи на тепло і гарячу воду можуть зрости у 2 і більше разів, оскільки ринкові ціни на газ істотно вищі за фіксовану ціну.

Тому в Мінрегіоні ініціювали збереження пільгових цін для підприємств ТКЕ ще на рік — до кінця квітня 2025 року. Завдяки цьому мільйони українців зможуть отримувати тепло та гарячу воду за колишніми тарифами, які, до речі, для багатьох і так уже непідйомні.