Уряд запустив компенсацію вартості розмінування с/г земель: процедура отримання

1 месяц назад 0

Уряд запустив процедуру компенсації вартості розмінування с/г земель, зокрема для фермерів, які це зробили своїм коштом. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Зміни передбачають компенсації як для фермерів, землі яких уже розміновані сертифікованими операторами протимінної діяльності в період з 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року, так і для фермерів, які лише планують розпочати розмінування власних с/г ділянок або на яких працюють як орендарі.

На ці потреби у бюджеті на 2024 рік закладено 3 млрд грн. Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування.

Відповідно до постанови право на компенсацію за розмінування земель сільськогосподарського призначення мають ті сільськогосподарські виробники, землі яких знаходяться на деокупованій території поза зоною бойових дій. Факт забруднення таких ділянок вибухонебезпечними предметами повинен бути підтверджений Центром протимінної діяльності за результатами нетехнічного обстеження, проведеного сертифікованим оператором протимінної діяльності. 

Щоб отримати компенсацію необхідно:

  • заповнити заявку на отримання компенсації;
  • надіслати заповнену заявку на електронну адресу Центру гуманітарного розмінування (compensation@uachd.org).

Форма заявки буде доступна після публікації ухваленої постанови.

Важливо до листа додати копії документів, що підтверджують сам факт розмінування:

  • договір на надання послуг з розмінування;
  • акт наданих послуг;
  • документ, що підтверджує здійснення розрахунків за надані послуги.

Фермери, землі яких очистили сертифіковані оператори у період з початку широкомасштабного вторгнення до 15 квітня 2024 року, вже можуть подавати заявки на компенсацію вартості розмінування. 

Ті ж фермери, які лише планують розмінування земель, на яких працюють, можуть подавати заявки та супровідні документи на компенсацію через Державний аграрний реєстр. Вартість розмінування визначатиметься на відкритих торгах в системі Prozorro.

Компенсація надаватиметься лише раз за одну забруднену ділянку.

Не зможуть претендувати на компенсації фермери, проти яких Україна запровадила санкції або ж кінцеві власники с/г товаровиробника є громадянами країни-агресора. Фермери, які перебувають в стадії ліквідації чи банкрутства, а також ті, хто мають податковий борг, теж не зможуть отримати компенсації.

Kurkul.com сьогодні виповнюється 9 років! Проте нам не до святкувань, адже третій рік триває повномасштабне вторгнення, українські землі захоплюються, села і міста нищаться, багато хто пішов на фронт, та найстрашніше — гинуть наші близькі.

Тому сьогодні разом зі спільнотою «Останній капіталіст» ми розпочинаємо збір на засоби радіоелектронної боротьби для одного з підрозділів 125 бригади, який наразі виконує бойові задачі на харківському напрямку. Ціль — 200 тис. грн.

Тож, відсвяткуймо нашу річницю допомогою воїнам за реквізитами:

  • ПриватБанк: 5168752100048001
  • Монобанк: https://send.monobank.ua/jar/AdUywChPQy
  • Euro 5168752013988236
  • USD 5168752017054332

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.