З 1 січня 2025 року незатребувані паї будуть визнані безгоспними — Башлик

3 месяца назад 0

Власники земельних ділянок можуть втратити свої паї у 2025 році, якщо не оформлять право власності. Такі землі у вигляді частки визнають безгоспними та віддадуть у власність громаді, на території якої вони розташовані.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик на своїй сторінці у Facebook.

«Відповідно до частини четвертої та п’ятої статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки», — пояснив Денис Башлик.

Після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки будуть визнані безгоспними. Їх передадуть у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані.

Тим, у кого наявні сертифікати на земельну частку (пай), що не замінені на витяг з Реєстру речових прав на право власності на земельну ділянку, потрібно терміново оформити право власності.

Нагадаємо, Держгеокадастр повідомив про розмір НГО за 2023. Так, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік становить 1,051.

  • Хто платитиме земельний податок у 2024 році та кого від нього звільнили
  • Нардепи пропонують забезпечити права УБД та членів сімей загиблих військових на отримання землі
  • Третій місяць поспіль встановлюється рекорд з передачі в оренду комунальних земель

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.