Закупкою зерна на Херсонщині керують ростовські вірмени, або Як Латифундист зерновози в оренду здавав

11 месяцев назад 0

Закупкою зерна на Херсонщині керують ростовські вірмени, або Як Латифундист зерновози в оренду здавав

Джерело фото: Latifundist.comСтартувала збиральна кампанія озимих. На тимчасово окупованих територіях вона теж проходить. Тому не має нічого дивного в тому, що російські зернові пабліки розриваються від оголошень з пошуку зерновозів, які б могли перевозити крадене або куплене за безцінь зерно з тимчасово окупованих територій до Криму або у великі російські міста.

  «Спонсор наших перевезень — москва »Увагу редакції  привернули оголошення компанії «Рутратрансторг». Вона активно шукає зерновози для перевозки зерна з Луганської, Запорізької та Херсонської областей в Крим, Бєлгород, Ставропольський край та, навіть, Єреван.

Компанія «Рутратрансторг» зареєстрована в 2017 р. в місті Краснодар. В реєстрі вказано, що її керівником є Артур Азізян, а засновником — Марина Вікторівна Трубнікова. Що цікаво, згідно російських реєстрів, власницею «Рутратрансторг» Марина стала у березні 2022 р. Вона ж є засновницею ще однієї компанії, яка вказана в оголошеннях — «Міроян». Ця компанія надає транспортно-логістичні послуги, а її керівником є Максим Вікторович Трубніков. Зареєстрована в 2018 р. в Бєлгороді.

Оскільки в оголошеннях був вказаний телефон, то ми попросили знайому нам логістичну компанію зателефонувати російським «колегам» і дізнатися про розцінки та умови перевозки. 

За легендою, ми — велика логістична компанія в Україні, яка має свої зерновози в тому числі і на тимчасово окупованих територіях. Ми готові надати свій транспорт і водіїв. Та чи пропустять у Крим та росію зерновози з українськими номерами?

Слухавку підняв директор компанії «Рутратрансторг» Артур Азізян.

Прослухати розмову можна тут:
Latifundist.com:  Так, ми з Херсона і транспорт там у нас є. Але я так розумію, що основна проблема, щоб водіям дозволили виїхати і плюс паливо?
Артур Азізян:  Мені потрібно поговорити з воєнними, чи можуть вони взагалі пропустити українські машини сюди до нас, на материк…І мені потрібні якісь документи, щоб показати воєнним. Бо навіть звідси, якщо їдуть російські машини і у водіїв є заборгованість перед судовими приставами або штраф, то їх не пропустять на територію України.
Latifundist.com:  Ну, по українцям вони не зможуть перевірити…
Артур Азізян:  У тому ж і діло. Я зараз задам це питанням воєнним. Подивлюся, яку відповідь вони мені дадуть з приводу херсонських машин, чи забезпечать їм прохід. Навіть нашим російським водіям ми робимо пропуск і звідси, і звідти. Тому сходу вам не дам відповідь. Мені теж телефонував хлопець херсонський, просився. Але я не встиг запитати. Ви другі мені телефонуєте за сьогодні.
Latifundist.com:  Хотів ще момент обговорити з приводу грошей.
Артур Азізян:  Ми гроші перераховуємо на російські картки.
Latifundist.com:  Але ж у них (українських водіїв) немає російських карток.
Артур Азізян:  Навіть, якщо він привезе і вивантажить товар, то як я йому передам (гроші)? У нього повинна бути російська картка, або родич якийсь, який мешкає тут, на материку і кому ми можемо перерахувати. А там вони самі розберуться.
Latifundist.com:  В Криму він може оформити картку?
Артур Азізян:  Це не за один день робиться. Це замовляється картка — тиждень-два чекати. Йому простіше знайти знайомого, товариша з Криму, у якого ця картка є. Вивантажився, на картку гроші прийшли, зняли в банкоматі. Простіше так. Ну, якщо він готовий 10 рейсів зробити, поки карту оформлять…Це, якщо оформлять з українським паспортом. Із закордонним паспортом ще можна отримати. Були випадки, коли по закордонному паспорту отримували (українці)…
Latifundist.com:  Хотілося, щоб воєнні не відібрали у них машини.
Артур Азізян:  А вони не відберуть. Там самі воєнні це все крутять-мутять. Якщо пропуск зробимо, то воєнні не заберуть. Досі в Криму є машини на українських номерах. Так і їздять. Ніхто не буде забирати, це точно. Особливо, якщо вони херсонські.
  Latifundist.com:  Ну ви ж розумієте, всяке розповідають.
Артур Азізян:  Жах наганяють. Такого свавілля немає…. Питання стоїть в тому, як заплатити та забезпечити прохід. Уточніть у них, як вони готові отримувати гроші. Якщо готові отримувати по росії, тому що я нікого обманювати не збираюся.
Latifundist.com:  А паливом забезпечать їх?
Артур Азізян:  Ні, паливом ніхто не забезпечить вас там (в Херсоні). Ми зараз навіть туди паливо веземо, тому що його не вистачає. Там немає практично нічого. Україна нічого не завозить. Зараз росія починає забезпечувати населення.
Latifundist.com:  Ящо фермери продають зерно, то їм теж виходить потрібні російські картки? Чи готівкою якось отримують?
Артур Азізян:  Ні, готівкою розраховуються. Це за перевозку просто так виходить. Бо гроші перераховуються з москви мені, а я вже оплачую (водіям). Бо ти не можеш розуміти, скільки у тебе буде перевозок.
Latifundist.com:  Чи можна везти з перегрузом?
Артур Азізян: Можна. Туди можна. Там тебе ніхто не контролює. Я би попрацював з вами із задоволенням, бо мені все одно, якої віри та національності людина…

Спроба №2, або Нам потрібні зерновози до П’ятигорська З цієї розмови ми вже маємо підтвердження того, що перевезення зерна з тимчасово окупованих територій спонсорується москвою. На цьому наше спілкування з Артуром не закінчилося. Він дізнався, чи можна виїжджати херсонським зерновозам у Крим та навіть вирішив питання з російськими картками для водіїв.

Другу частину розмови слухайте тут:

Отже, Артур перетелефонував нам.

Артур Азізян:  Спілкувалися якось з вами з приводу зерновозів…
Latifundist.com: Так… Ви говорили, що потрібно вирішити питання з воєнними і плюс картки. Російську картку водії не зроблять. Спробувати знайти в Криму того, хто може…
Артур Азізян:  Готівкою можна при вивантаженні.
Latifundist.com:  А, що по цінам виходить?
Артур Азізян:  Мені потрібне з Пологів до Армянська вивантаження. Насіння.
Latifundist.com:  Скільки машин потрібно?
Артур Азізян:  Ну, хоча б на завтра на ранок 5 машин. Але можна і 10.
Latifundist.com:  Що по ціні? Скільки за тону?
Артур Азізян:  2,5 тис. руб.
Latifundist.com:  Що потрібно для пропуску?
Артур Азізян:  Та нічого не потрібно. Надсилайте документи водіїв, весь пакет документів. І все. Я пропуск зроблю. На прохідній про них вже будуть знати. А ваші водії далі Криму поїхати не можуть? Чи тільки до Криму?
Latifundist.com:  Потрібно розуміти, чи потрібні ліцензії і як будуть пропускати машини?
Артур Азізян:  Та немає проблем. Херсонські хлопці їздять. Є навіть хлопці, які після Криму їздять в Армавір на херсонських та запорізьких номерах. Не знаю, чому хтось робить з цього складності. У мене просто є багато направлень. Є з Херсону на Ростов. З Херсону на Сімферополь. Зараз потрібно буде з Пологів на П’ятигорськ. Вже думав, привезу в Крим, там вивантажу і вже на місцевих зерновозах повезу до П’ятигорська.
Latifundist.com:  Закордонний паспорт водіям потрібен. До Криму нічого не потрібно?
Артур Азізян:  До Криму не потрібно нічого.
Latifundist.com:  А якщо далі везти?
Артур Азізян:  Зараз Запорізька та Херсонська області майже увійдуть, не офіційно, до складу росії. Там вже почали видавати російські паспорти. Тому водій може поцікавитися у місцевих хлопців, які їздять — уточнити у них. Я не можу зі своєї дзвіниці говорити: як і що. Я знаю, що хлопці бачили на перевантаженні в Армавірі зерновози на українських номерах.

Закупкою керують ростовські вірмени  Якщо у першій розмові наш співбесідник наполягав на тому, що перерахунок грошей за маршрут проводиться тільки на картку, то у другій розмові вже і картки виявилися непотрібні. Чи через нестачу російських зерновозів, бо поспішають якомога більше вивезти зерна, поки є можливість, чи були інші причини — нам тільки доводиться здогадуватися, чому він змінив свою позицію.

Ще раніше від знайомого фермера з тимчасово окупованої території ми почули, що в Херсонській області закупка зерна в руках «ростовських вірменів». Мовляв, хтось намагався вивезти зерно до Криму, то в Армянську у нього забрали 5 машин зерна. Ймовірно, наш «знайомий» Артур теж до них належить.

В розмові ми спеціально торкнулися теми розрахунку з аграріями, бо багато випадків, коли у фермерів на окупованих землях зерно просто відбирали. Зараз ситуація змінюється і вони поступово продають зерно за готівку. Але не вважають це колаборацією, скоріше, вимушеним кроком.

«Таких людей розумію: ресурс закінчується, зарплати платити потрібно, але що важливо  треба склади зачищати під новий урожай. Всі трималися до останнього, бо думали, що визволення буде скорішим», — розповідає фермер з окупованої території.

Щодо цін на зерно, то вони приблизно такі:

  • пшениця — 90 $/т за продовольчу;
  • кукурудза — 75 $/т;
  • соя — 250 $/т;
  • ячмінь — 60 $/т.

Відомо і про активізацію російських трейдерів. Місцевим фермерам почали приходити ідентичні повідомлення, що може означати — працюють вони з українськими базами даних. 
Цікаво, що не всі російські трейдери готові їхати на окуповану територію і просять привезти зерно у Джанкой або Армянськ. Бояться, що потраплять до списку компаній, які крали українське зерно? Сховати свої злочини не вдасться.

Наша редакція продовжує слідкувати за даною темою.

Костянтин Ткаченко, Наталія Родак, 


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.