Завдяки діям міського голови Берислава бюджет громади буде нести багатомільйонні збитки
3 года назад 0
Бюджет Бериславської об’єднаної територіальної громади отримає за оренду зрошувальної системи від фермерського господарства “Житниця Півдня” у 7 разів менше від можливої суми доходу. За найскромнішими підрахунками сума мала б складати щонайменше 700 тис. грн. на рік, однак згідно з додатковою угодою на договір оренди вона складе трохи більше 100 тис. грн.
Йдеться про оренду частини майнового комплексу внутрішньогосподарської зрошувальної системи, що перебувала у комунальній власності Шляхівської сільської ради, а зараз, відповідно, перейшла у власність нової ОТГ. Дана зрошувальна система складається з труби довжиною майже 2 км. та забезпечує зрошення на площі майже 1000 га.
Згідно з розрахунками додаткової угоди, яка під тиском міського голови Олександра Шаповалова (на фото) була затверджена депутатами Бериславської ОТГ, грошова оцінка орендованого майна складає понад 920 тис. грн. Орендна плата за місяць на підставі цих розрахунків складає 12% від грошової оцінки — тобто 9,2 тис. грн. на місяць.
Зазначимо, що згідно договору, за оренду аналогічного майна на території Бериславської міської ради бюджет громади отримував 700 тис. грн. щомісячно. Аналізуючи досвід інших громад Каховського району, орендарі сплачували за користування зрошувальними системами біля 100 тис. грн. щомісячно — це в 12 разів більше, ніж отримає бюджет Бериславської громади від “Житниці Півдня”.
Будучі обізнаними у сфері комунального майна депутати Бериславської міської ради намагалися схилити колег до прийняття раціонального рішення, метою якого було б максимальне наповнення бюджету ОТГ та спрямування отриманих коштів на потреби громади. Проте спроби були марними — за сприянням міського голови Олександра Шаповалова скандальне рішення, яке буквально відбирає кошти у громади, під тиском було прийняте з другої спроби, тобто всупереч регламенту міської ради.
Таким чином, на найближчі 50 років громада Бериславської ОТГ недоотримає від оренди комунального майна біля 600 тис. грн. щорічно — до завершення дії договору оренди сума втрачених коштів складатиме понад 30 млн гривень, які можна було б спрямувати на потреби громади та покращення умов життя її мешканців.