Змінили механізм підтримки аграріїв

3 года назад 0

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко повідомив про зміну підходів до державної підтримки аграріїв. 

«Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Тепер ми поставили обмеження – до 60 мільйонів гривень в одні руки, в тому числі з огляду на пов’язаних осіб. Річ у тім, що в холдинги зібрані сотні юридичних осіб, кумулятивно вони отримували від держави мільярди гривень підтримки. Ми це змінили і зробили так, щоб малі та середні виробники не мали прямого контакту з чиновниками. Подав документи – отримав компенсацію кредитної ставки, купив вітчизняного виробництва техніку – отримав компенсацію. Тобто не потрібно стояти в чергах. Паралельно ми запускаємо IT-рішення – ДАР. І ми 4,5 мільярда гривень вкладаємо в підтримку саме малих і середніх агровиробників», – наводить слова Романа Лещенко прес-служба Мінагрополітики.

«Друге – ми відрізали доступ агрохолдингам до масової скупки землі, коли зафіксували, що іноземці зможуть купувати землю лише в разі, якщо на всеукраїнському референдумі за це проголосує народ. Агрохолдинги в основній масі своїй працюють через іноземні компанії і кінцевими бенефіціарами є нерезиденти України», – додав міністр.

По-третє, як підкреслив Роман Лещенко, держава надала фінансові інструменти для викупу землі малим і середнім виробникам: «Фактично близько 0,5% ВВП країни йде на підтримку аграріїв, і наше завдання підтримувати саме тих товаровиробників, які працюють на землі».

Анатолій НІКОЛАЄВ.