Борис Бабин удалил свой первый комментарий относительно ситуации с танкером Mekhanik Pogodin и опубликовал новый

5 лет назад 0

Танкер-химовоз Mekhanik Pogodin, принадлежащий российской компании ООО «В.Ф.Танкер СК» и находящейся в санкционных списках СБУ,  10 августа вошел в Херсонский морской торговый порт с неизвестным грузом (предположительно нефтепродукты). Представители СБУ задержали танкер. Борис Бабин, Представитель Президента в АРК, на своей странице в Facebook прокомментировал ситуацию, сообщив следующее:

Співробітниками ГУ СБУ в АРК наразі виявлено та задокументовано судно «Mekhanik Pogodin» IMO 9598397 під прапором РФ, що перебуває у володінні російської компанії, яка, в свою чергу, є в санкційному списку РНБО України. Судно сьогодні зайшло в Херсонський морський торговельний порт. Упевнений, що вийде з цього порту воно не скоро. Упевнений також що на цей раз справу нікому розвалити не вдастся. Оскільки санкційні питання та КПК речі різні — беремо справу на неухильний контроль в межах повноважень. Питання постачання нафтопродуктів суднами під прапором РФ внутрішніми водними шляхами та пов’язаних ризиків Представництво підіймало на найвищому рівні, так само як й інтенсифікацію контролю за санкційними режимами у сфері судноплавства. Радий що є ті хто нас чує. І таких дуже багато. Працюємо.

Однако позже Борис Бабин удалил свой комментарий и опубликовал другой (ниже приводим также скриншот поста):

До мене публічно звертається «Миротворець», з питань ситуації з «Механіком Погодіним». Конкретики у зверненні небагато, бо одразу цей ресурс пише, що «майже відразу ви сприбували дискредитувати відповідні Державні інституції України та підштовхнути їх на порушення чинного законодавста нашої країни» (мовою оригіналу). Також пишеться, що «Центр Миротворець вже не в перший раз спостерігає за тим, як Ви провокуєте наші правоохоронні органи на порушення вітчизняного Законодавства в той час, коли потрібно їх підтримувати та допомагати» та що «Ситуація конфронтації, яку ви постійно створюєте, наносить шкоду в першу чергу державним інституціям нашої країни, демотивує і деморалізує їх співробітників. І це факт». Також «Миротворець» пише, що «від представника Президента ми знову побачили піар, істерику та тиск на правоохоронні органи, безповідальне навішування на них ярликів негатива. Замість того, щоб вже давно спокійно та активно включитися в роботу над усуненням прогалин в законодавстві, Ви використовуєте цю можливість для власного піару, застосовуючи дешеві популістські прийомчики. На наш погляд така поведінка неприпустима для представника Президента. Виходячі з викладеного, наполегливо просимо Вас перестати займатися зрадофільством і вести себе у таких чутливих питаннях як відповідальна особа на Державній посаді». Тобто «Миротворець» тричі у одному тексті стверджує, що я когось підштовхую до порушення законодавства, та більш того, вважає, що я когось «деморалізую» та навішую «ярлики негативу». Мабуть моя щира подяка ГУ СБУ в АРК і є для когось таким ярликом (цікаво — для кого?)
Чесно кажучі, я зацікавлений такою бурхливою реакцією. Ніколи не думав, що з поведінки «Миротворця» може складатися враження його виступу на захист російського нафтового бізнесу (захист цією структурою азербайжанського нафтового бізнесу, наприклад, я б ще зрозумів) та порушників санкційного режиму. Шкода що при цьому одразу на думку спадають дуже великі кошти, які наразі втрачають порушники санкцій. Й до речі, написав я про «Механіка Погодіна» не задля піару), а тому що було необхідно здійснити публічність. Бо тиск бенефіціарів та їх друзів очікувався шалений (що власне можна зараз бачити) тому силовики судно могли відпустити. Особливо коли всілякі добродії розповідають що «санкції є але не все так однозначно». Щодо удосконалення законодавства про санкції — ми над цим працюємо та почали не вчора. Цікава проблема — український бізнес в Криму, який прикривається законом про ВЕЗ «Крим» від нашіх правоохоронців. Бо він тотально зав’язаний в Криму на російські структури під санкціями та якщо їх почати реально торбити — включається лоббі ВЕЗ «Крим» у Верховній Раді… Порада ж «Миротворця» не вести себе як активіст насправді для мене стала найкращим визнанням моєї скромної роботи. Бо якщо я для них вже занадто різкий — це чогось варто… працюємо

Из данного комментария можно сделать вывод, что версия о характере груза, перевозимого Mekhanik Pogodin, а именно то, что это — нефтепродукты, подтверждается. Тоннаж танкера — 4373. Будем ожидать, подтвердятся ли предположения о контрабанде.